Проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг»

Повідомлення про офіційне оприлюднення
проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг»

Розробник:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Зміст проекту регуляторного акта:

Проектом постанови НКЕК затверджується Порядок розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, який встановлює процедуру та правила позасудового розгляду НКЕК спорів, що виникають між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг.

Крім того, цей Порядок визначає вимоги щодо:

1) форми, змісту і порядку подання заяв для вирішення спорів;
2) проведення переговорів між сторонами з метою врегулювання спору;
3) надання та збору доказів, проведення експертизи (у разі необхідності);
4) підготовки до розгляду спору, в тому числі щодо створення робочих груп для попереднього розгляду спору і надання пропозицій НКЕК про його вирішення;
5) порядку повідомлення сторін про проведення засідань, інших заходів з розгляду спору;
6) процедури розгляду спорів, у тому числі в електронній формі.

Інформація про оприлюднення:

Проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг» оприлюднений 17.05.2023 на офіційному веб-сайті НКЕК за адресою: http://www.nkrzi.gov.ua у рубриці «Регуляторна діяльність», «Регуляторні акти». (формат .doc)

Пропозиції та зауваження до проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг» просимо надсилати до НКЕК до 19.06.2023 в електронному вигляді на електронні адреси d.didenko@nkrzi.gov.ua; nvi@nkrzi.gov.ua та у письмовому вигляді на поштову адресу: вул. Солом’янська, буд. 3, м. Київ, 03110.

Аналіз регуляторного впливу до проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг» додається (формат .doc)


Лист Інтернет Асоціації України від 05.06.2023 № 55 щодо зауважень та пропозицій до проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг»

Лист Телекомунікаційної палати України від 19.06.2023 № 2776 щодо зауважень та пропозицій до проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг»

Лист Української асоціації операторів зв’язку «Телас» від 22.06.2023 № 56/23 щодо зауважень та пропозицій до проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг»

Інформація про проведені НКЕК консультації щодо проекту постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг» (29.08.2023)

Проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку розгляду спорів між постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг» оприлюднено на офіційному вебсайті НКЕК 17.05.2023 з метою отримання від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань зауважень та пропозицій до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, строком до 19.06.2023.

До проекту акта надійшли зауваження та пропозиції від Української асоціації операторів зв’язку «Телас», Інтернет Асоціації України та асоціації «Телекомунікаційна палата України».

27.07.2023 НКЕК забезпечено проведення наради з розгляду пропозицій та зауважень до проекту акта. 01.08.2023 листом НКЕК за №01-4786/182 запрошено представників усіх згаданих асоціацій взяти участь у нараді з питань обговорення зазначеного проекту, яка відбулась 23.08.2023 в режимі відеоконференції на платформі ZOOM та на якій було роз'яснено підстави відмови від врахування кожної з неврахованих зауважень і пропозицій.

Враховуючи наведене, усі пропозиції та зауваження до проекту акта, що надійшли до НКЕК, були детально розглянуті, опрацьовані, за результатом чого 30 % з них обґрунтовано відхилено та 70 % враховано. З результатами розгляду  можна ознайомитись тут