Загальна авторизація суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій!


Організація роботи НКЕК у період дії воєнного стану 

Консультації у період дії воєнного стану можна отримати за телефоном:  +380 99 105 69 07; +380 63 469 78 27


01.01.2022 набрав чинності Закон України «Про електронні комунікації» (далі – Закон), яким визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про телекомунікації", Закон України "Про радіочастотний ресурс України".

Відповідно до вимог Закону:

  • Господарська діяльність у сфері електронних комунікацій здійснюється на засадах загальної авторизації, крім передбачених цим Законом випадків користування радіочастотним спектром та ресурсами нумерації.
  • Суб’єкти господарювання, які мають намір здійснювати господарську діяльність як постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг, повинні протягом місяця від початку такої діяльності надіслати до регуляторного органу повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій (далі - повідомлення).
  • Подальше здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій без подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій забороняється.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону суб’єкти господарювання, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на день набрання чинності цим Законом, вважаються такими, що подали повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій відповідно до цього Закону.

У разі невідповідності інформації, наявної в реєстрі, вимогам статті 16 цього Закону, суб’єкти господарювання повинні протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом внести відповідні зміни щодо таких відомостей в порядку, визначеному статтею 16 цього Закону.

До початку функціонування електронної регуляторної платформи подання звернень, інших документів до регуляторного органу та отримання від нього відповідей, інших документів здійснюється такими способами:

  • 1) в електронному вигляді за допомогою мереж електронних комунікацій з дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів;
  • 2) поштовим відправленням;
  • 3) нарочним (за місцем розташування відповідного структурного підрозділу регуляторного органу).

На виконання вимог Закону Постановою НКЕК від 20 квітня 2022 року № 30 «Питання ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 травня 2022 року за № 502/37838, затверджено:

1. Порядок ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та його форму з додатками:

Додаток 2 - ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ* про припинення діяльності з надання електронних комунікаційних послуг (послуги) кінцевим користувачам

Додаток 3 - ЗАЯВА* про виключення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг

Додаток 5 - ПОВІДОМЛЕННЯ про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій

2. Орієнтовний перелік видів електронних комунікаційних послуг.

Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 17 грудня 2019 року № 610 «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 02 січня 2020 року за № 11/34294, втратило чинність.

Контакти відповідального підрозділу: 

Відділ реєстрації Департаменту ліцензування НКЕК:

Поштова адреса НКЕК: 03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 3

Місцезнаходження відділу: м. Київ, вул. Солом`янська, 3

Телефон відділу: (044) 202 00 59, 202 00 30

В період воєнного стану відділ працює в дистанційному режимі, телефони на час дистанційної роботи: +380 99 105 69 07;  +380 63 469 78 27

ПОДАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій:

в паперовому форматі – на вищевказану поштову адресу НКЕК;

в електронному форматі (завірені електронним цифровим підписом) – на е-mail Відділу документального забезпечення та Архіву НКЕК: kabmin_doc@nkrzi.gov.ua.

Звертаємо вашу увагу, що у період дії воєнного стану, у звязку з дистанційним режимом роботи, рекомендуємо надавати перевагу поданню документів в електронному вигляді.