Державний нагляд

Плани перевірок

Результати державного нагляду

Контроль якості послуг


НКРЗІ інформує стосовно результатів розгляду судової справи за позовом до ТОВ «СВД ІНТЕРКОМ»

про захист честі, гідності та ділової репутації

У липні 2014 року відповідно до Плану перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування комісія НКРЗІ здійснила планову перевірку товариства з обмеженою відповідальністю “СВД ІНТЕРКОМ” (територія здійснення діяльності – м. Тернівка Дніпропетровської області).

В результаті перевірки комісія, зокрема, виявила факт подання ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” недостовірних відомостей у документах для одержання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України та склала відповідний акт. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для одержання ліцензії, є підставою для анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Відповідно до вказаних норм закону, рішенням НКРЗІ від 19.08.2014 № 582 анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України, яку видано ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ”.

З метою оскарження рішення НКРЗІ директор ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до НКРЗІ про визнання дій протиправними та скасування вищезгаданого рішення. Окружний адміністративний суд м. Києва в установленому порядку розглянув позовну заяву та виніс постанову, якою в задоволенні позову ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” відмовлено повністю.

Однак дана ситуація не задовольнила директора ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” Величинського В.А., і 09.10.2014 він звернувся до Голови НКРЗІ зі скаргою, у якій звів наклеп на дії всієї комісії з перевірки та звинуватив її у некомпетентності, упередженості та замовному характеру висновків, зроблених членами комісії у результаті перевірки, які в свою чергу призвели до анулювання ліцензії, бажаючи таким чином скомпрометувати посадових осіб НКРЗІ та нівелювати результати перевірки. Більше того, директор товариства звернувся до Голови Правління Інтернет Асоціації України Т. Попової за захистом, надав їй та зацікавленим особам усі матеріали перевірки (у тому числі копію акта перевірки), копію скарги, та дав інтерв’ю з коментарями та обвинуваченнями стосовно дій комісії з перевірки товариства. Дана інформація розміщена у всесвітній мережі Інтернет за електронною адресою: http://internetua.com/nkrsi-obesxaet-provesti-rabotu-nad-oshibkami-1.

Оскільки висловлювання щодо членів комісії з перевірки, що були поширені, носять характер цілеспрямованої образи та наклепу та не можуть бути розглянуті як оціночні судження, критика чи оцінка дій, а висловлювання директора товариства про “занос денег”, “погрози”, упередженість та некомпетентність посадових осіб НКРЗІ є фактичним твердженням Величинського В.А., член комісії з перевірки ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” подав до суду позов про захист честі, гідності та ділової репутації.

У своїх вимогах позивач просив суд визнати інформацію про “занос денег”, “погрози”, упередженість та некомпетентність, поширену директором ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” Величинським Владиславом Анатолійовичем шляхом надання інтерв’ю та його розміщенням в мережі Інтернет, недостовірною та зобов’язати директора ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” спростувати поширену недостовірну негативну інформацію про дії комісії під час перевірки ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” шляхом повідомлення про ухвалене у справі судове рішення, включаючи публікацію його тексту на сторінках Інтернет-видання за електронною адресою: http://internetua.com/.

У результаті розгляду справи по суті позовних вимог суд дійшов висновку про відсутність доказів стосовно членів комісії, які здійснювали державний нагляд, та про визнання недостовірною інформації щодо «заноса денег» від конкурентів ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ”, від яких і “поступил заказ в НКРСИ предзвзято проверить нашу компанию”, а також “угроз”, які начебто отримував Величинський В.А. від членів НКРЗІ, та некомпетентність останніх, та про доведеність і обґрунтованість позовних вимог позивача. Рішенням Жовтневого суду м. Дніпропетровська від 27.03.2015 позовні вимоги були задоволені у повному обсязі.

Настав час для директора ТОВ “СВД ІНТЕРКОМ” принести членам комісії НКРЗІ свої вибачення та виконати рішення суду.