Команда НКЕК провела експертні обговорення з питань розробки моделі LRIC

Незважаючи на щоденні виклики та завдання, які потребують невідкладного вирішення, НКЕК також продовжує працювати над імплементацією нового секторального законодавства та кращих європейських практик.

Відтак, протягом двох днів - 21 та 22 листопада 2022 року - команда НКЕК провела інтенсивні обговорення з командою експертів з розробки моделі LRIC у рамках проекту технічної допомоги ЄС “Підтримка цифрової політики України” (Проект).

Розробка моделі LRIC - моделі ефективного оператора, є одним із пріоритетних завдань НКЕК, яке передбачене Законом України «Про електронні комунікації» та спрямоване на імплементацію Європейського Кодексу електронних комунікацій. Адже модель LRIC широко застосовується в ЄС задля ефективного регулювання ставок термінації трафіку.

Протягом двох насичених днів роботи команда НКЕК разом з експертами Проекту обговорювали головні аспекти процесу моделювання LRIC для операторів мобільного та фіксованого зв’язку, технічних аспектів, таких як модулі попиту на ринку, інтерфейси, технічні параметри моделювання мережі, розрахунки витрат та ін., а також особливості аналізу/обробки даних операторів для майбутньої розробки моделей.

Важливо відзначити, що модель LRIC розробляється саме на основі даних, отриманих від українських операторів, а не застосовуючи бенчмаркінг. Відповідно, майбутня модель відображатиме реалії та особливості саме українського телеком ринку. Більш того, дані для розробки цієї моделі були отримані НКЕК від операторів в надскладний час, що було великим викликом, але спільними зусиллями вдалося успішно виконати це завдання.

Окрім того, у рамках заходу, окрема увага була приділена європейському законодавству, встановленим підходам та кращим практикам застосування моделі LRIC та встановлення ставок термінації на її базі, які були представлені експерткою компанії Cullen International.

Робота над моделлю LRIC продовжується.

Працюємо заради майбутнього!

Довідково: Проект «Підтримка цифрової політики України» реалізується в НКЕК з 2021 року. Мета Проекту - підтримка НКЕК, в частині імплементації та забезпечення виконання зобов’язань у сфері електронних комунікацій та цифровізації згідно з Додатком XVII-3 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС/DCFTA, зокрема надання допомоги у розробці моделі LRIC.