СЕМЕНЧЕНКО Андрій Іванович

 

Освіта повна вища: Українська Академія державного управління при Президентові України, магістр державного управління; Київське вище інженерне радіотехнічне училище ППО, спеціальність - автоматизовані системи управління.

Науковий ступінь, вчене звання кандидат технічних наук (1986 р.); доктор наук з державного управління (2009 р.); професор (2011 р.)

Відзначений почесною грамотою та подякою Національної академії державного управління при Президентові України,  відзнакою ”Знак Пошани” Міністерства оборони України, грамотою Верховної Ради України.

Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Має третій ранг державного службовця, полковник запасу

ДОСВІД РОБОТИ

Фахівець у сфері державного управління, стратегічного планування та національної безпеки.

Автор понад 200 наукових робіт, 35 винаходів, 5 патентів.

Трудовий шлях розпочав 1972 року зі Збройних Сил, де прослужив до травня 2001 року, після чого до листопада цього ж року очолював Управління програм та проєктів інформатизації Державного комітету зв’язку та інформатизації України. З листопада 2001 року до червня 2003 року обіймав посади від головного консультанта до завідувача сектору в Національному інституті стратегічних досліджень.

З червня 2003 року до квітня 2004 року працював державним експертом – завідувачем сектору захисту і безпеки інформації апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України при Президентові України, після чого до листопада 2005 року очолював підрозділи стратегічного планування центрального апарату Міністерства оборони України.

Час з листопада 2005 року до червня 2008 року присвятив докторантурі в Національній академії державного управління при Президентові України, після чого до грудня 2010 року обіймав посаду першого заступника Голови Державного комітету інформатизації України.

З грудня 2010 року до березня 2011 року очолював кафедру менеджменту інформаційних технологій і стандартизації Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, а після цього до травня 2014 року в Національній академії державного управління при Президентові України пройшов щаблі від декана факультету суспільно-політичного розвитку, заступника віце-президента до директора Інституту вищих керівних кадрів.

У період з травня до липня 2014 року був Головою Національної комісії‚ що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, після чого до травня 2021 року очолював Інститут вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

З грудня 2020 року є Головою Ради інформаційної та кібербезпеки на громадських засадах.

Указом Президента України від 25 червня 2021 року № 271/2021 «Про призначення членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації» призначений членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

З лютого 2022 року продовжує здійснювати свої повноваження на посаді члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку відповідно до пункту 5 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку».