НКЕК просить постачальників електронних комунікаційних мереж/послуг посприяти знищенню інформаційної навали з боку РФ

До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, звернулись представники компанії «IT-KARKAS», що здійснили великий обсяг роботи стосовно виявлення автономних систем (AS), які використовуються Російською Федерацією і з яких здійснюються кібератаки на українські інформаційні ресурси та розповсюджується фейкова інформація, що стосується дискредитації державних органів, ходу українсько-російської війни тощо.

Всього виявлено близько 642 автономних систем, до складу яких входять понад 48,0 млн ІР-адрес рунету. НКЕК спільно з Національним центром оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) та Службою безпеки України підтримує зазначену ініціативу та просить  постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, що забезпечують доступ до мережі Інтернет, здійснити блокування  виявлених AS.

Зазначене буде сприяти зведенню нанівець діяльності пропутінської пропагандистської машини та знищенню інформаційої навали з боку РФ.

Додаток: Перелік автономних систем, які використовуються Російською Федерацією, і ще додатково.