Мережа регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства (далі – Мережа) створена у рамках тематичної платформи № 4 «Міжлюдські контакти».
Мережа об’єднує регуляторні органи електронних комунікацій Республіки Азербайджан, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдова, України та Республіки Македонія і функціонує відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння Мережі, укладеного 11 вересня 2012 року в м. Кишинів (Республіка Молдова).
Метою цього об’єднання регуляторних органів є забезпечення форуму для регулярного обміну інформацією та досвідом з питань регулювання сфери електронних комунікацій, сприяння наближенню національних законодавств до стандартів Європейського Союзу (далі - ЄС), стимулювання впровадження кращої регуляторної практики, моніторингу розвитку ринків телекомунікацій.
Мережа фінансується Європейською Комісією, а участь в її роботі є відкритою для регуляторних органів країн Східного партнерства та спостерігачів Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC).
Основні форми співпраці – пленарні засідання, засідання експертних робочих груп та проведення технічних семінарів.
У рамках Мережі діють три експертні робочі групи: Експертна робоча група з питань з питань порівняльного аналізу ринків (BEWG), Експертна робоча група з питань використання діапазону частот 700 МГц (SEWG) та Експертна робоча групи з питань міжнародного роумінгу (REWG).
У 2014 році Україна (НКРЗІ) була обрана на посаду Голови Мережі строком на один рік.
У 2016 році, НКРЗІ зайняла посаду Голови Експертна робоча групи з питань міжнародного роумінгу (REWG).
У 2017 році Україна (НКРЗІ) була обрана на посаду Голови Мережі у 2018 році.