Підсумки засідання НКРЗІ від 12 січня 2016 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на дві позиції. НКРЗІ видала п’ять ліцензій та продовжила строк дії чотирьох ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Комісія видала одну ліцензію на користування РЧР та дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот, а також продовжила термін дії однієї ліцензії на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 12 січня 2016 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на дві позиції

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено одного оператора – підприємця Шелухіна С.Д. для надання послуг доступу до Інтернет з використанням РЧР у Запорізькій області, а також одного провайдера – ТОВ «Центр обробки даних», який надаватиме послуги доступу до Інтернет у м. Київ та Київській області.

Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема приватне підприємство «Кабель-Плюс» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет у селах Нижня Апша, Глибокий Потік Тячівського району, м. Рахів, селах Середнє Водяне, Кваси, Білин, Костилівка Рахівського району Закарпатської області.

Комісія видала та продовжила строк дії ліцензії на надання послуг у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ прийняла рішення видати строком на 5 років п’ять ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій:

чотири ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

- ТОВ «Контент трейдінг» на території міст Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Полтава, Суми, Чугуїв, селищ Пісочин, Малинівка, Комсомольське, м. Дергачі, сіл Гракове, Циркуни, Харківської області, міст Українка, Бровари, Вишгород Київської області;

- ТОВ «Айпорт» на території сіл Глибоке, Головурів, Вороньків, Старе, Любарці Бориспільського району, Світильня Броварського району Київської області;

- підприємцю Гриньків Н.О. на території міст Гірське, Золоте, Лисичанськ, Сватове Луганської області;

- приватному підприємству «Артемівськ-онлайн» на території м. Артемівськ Донецької області;

- фірмі «Назіс» - одну ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Коломия та Коломийського району Івано-Франківської області.

Цим же рішенням Комісія продовжила строк дії чотирьох ліцензій: на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж - ТОВ «ТРК Раледа» - на території м. Дніпропетровськ, підприємцю Карішеву Д.В. на території м. Бровари Київської області, ТОВ «Телерадіокомпанія «БТБ» на території м. Борислав Львівської області; а ПАТ «Укртелеком» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу із застосуванням технології DECT із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Автономної Республіки Крим, м. Ужгород та Закарпатської області, м. Чернівці та Чернівецької області, м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області. Разом із тим, підприємцю Лавриненку С.О. відмовлено у продовжені строку дії ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території смт Пісківка Бородянського району Київської області,

За заявою ліцензіата ПАТ «Виробничо-технологічний зв’язок «Укрвуглетелеком» анульовано ліцензію на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) - місцевого у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Донецьк та Донецької області.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону України «Про телекомунікації» та пункту 1.22 Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія відмовила підприємцю Долгому А.Ф. у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Київ.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

За заявою суб’єкта господарювання НКРЗІ строком на 5 років видала приватному підприємству «Мережа плюс» одну ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської області.

Цим же рішенням Комісія строком на 5 років видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот:

- ТОВ «Об’єднана телекомунікаційна компанія» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Дніпропетровської області,

- державному підприємству «Укркосмос» для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) на території м. Київ.

За заявою ТОВ «Байт-СД» продовжено термін дії однієї ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Луганської області.

У зв’язку з невиконанням ліцензіатом із власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимог частини другої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування РЧР України), НКРЗІ відмовила ТОВ «ЕС-Лайн» у продовженні терміну дії ліцензії для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції цифрової інформації, телевізійного зображення та передавання звуку на території м. Київ, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Одеської, Запорізької, Київської, Луганської, Львівської, Полтавської, Вінницької, Житомирської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей, АР Крим та м. Севастополь.

Також у зв’язку з невиконанням ліцензіатом із власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимог пункту 3.3 та підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України), Комісія прийняла рішення відмовити ТОВ «ММДС-Україна» у продовженні терміну дії двох ліцензій для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції цифрової інформації, телевізійного зображення та передавання звуку на території Волинської, Полтавської, Кіровоградської, Черкаської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Херсонської, Тернопільської, Харківської, Закарпатської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Чернігівської та Київської областей, АР Крим і м. Севастополь.

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, шістдесят один новий тип РЕЗ та ВП, а саме: дев’ять типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, чотири типи радіообладнання систем короткохвильового рухомого радіозв’язку, п’ятнадцять типів радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, один тип радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних, п’ять типів радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, двадцять сім типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

НКРЗІ також визначила можливим застосування наступних дванадцяти заявлених типів радіоелектронних засобів на території України:

-радіомодему «GE» моделі MDS SD4 виробництва «General Electric» (США);

-радіостанції носивної «Hytera» моделі PD795 EX**** (де символи * - літери від A до Z та цифри від 0 до 9, що позначають комплектацію та вид пакування) виробництва «Hytera Communications Corporation Limited» (Китай);

-абонентського обладнання радіодоступу – радіомодуля «Huawei» моделі ME906s-158 у складі продукції «Lenovo» (радіотелефон, радіотермінал, планшетний ПК, ПЕОМ) виробництва компанії «Lenovo PC HK Limited» (Гонконг/Китай);

-абонентського безпроводового терміналу моделей CPE 166We, CPE 130 з обладнанням радіодоступу IEEE 802.11b/g/n виробництва компанії «Beijing Xinwei Telecom Technology, Inc» на підприємстві «Chongqing Xinwei Telecom Technology, Co., Ltd.» (Китай);

-обладнання радіодоступу – точки доступу моделі АР5113 виробництва компанії «Ericsson AB» (Швеція);

-станції системи фіксованого супутникового зв’язку земної моделі FUNA виробництва «Newtec» (Бельгія);

-станції системи супутникового зв’язку земної (висхідний канал) типу T07D0 виробництва «Communications & Power Industries» (СPI) (США);

-цифрової радіорелейної станції MINI-LINK ТN 6U GHz виробництва компанії «Ericsson AB» (Швеція);

-станції радіорелейної типу OmniBAS моделей OSDR-15-H(L) діапазону 15 ГГц, OSDR-18-H(L) діапазону 18 ГГц, OSDR-38-H(L) діапазону 38 ГГц виробництва компанії «Intracom S.A. Telecom Solutions» (Греція).

Переоформлено дозволи на використання номерного ресурсу

Згідно з підпунктом 7.2.3 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (виникнення в оператора потреби у зміні нумерації при переході з аналогового фрагмента нумерації в цифровий) та за заявою ПАТ «Укртелеком» переоформлено дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 5000 номерів для переключення на номерний ресурс ємністю 5000 номерів; ємністю 10000 номерів для переключення на номерний ресурс ємністю 10000 номерів у м. Івано-Франківськ.

Згідно з підпунктом 7.2.2 Положення (продовження строку дії ліцензії) ТОВ «Ітер ком» переоформлено дозволи на номерний ресурс ємністю 1500 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м.Київ.

Згідно з підпунктом 10.1.4 Положення (за заявою оператора) у ПАТ «Виробничо-технологічний зв’язок «Укрвуглетелеком» вилучено номерний ресурс ємністю 3500 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Донецьк, а у ТОВ «ТриМоб» – скорочений номер 1685 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «Збір пожертвувань для забезпечення діяльності добровольчого батальйону «Азов» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 91 на території України.