Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ пропонує інструмент для очищення ринку від «сірих» провайдерів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на своєму засіданні, що відбулося 15 грудня 2015 року, прийняла за основу зміни до Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність із надання послуг доступу до Інтернет) та Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг. Зміни спрямовано на захист права споживача на вибір послуги та сприяння розвитку конкуренції у сфері надання послуг доступу до Інтернет на основі якості послуг та їх максимальну відповідність потребам абонента.

Національна комісія вважає, що на сучасному етапі розвитку ринку послуг доступу до Інтернет постачальник послуг має бути обтяжений зобов`язаннями щодо максимальної та мінімальної швидкості передачі/отримання даних. Це значно ускладнює діяльність «сірих» провайдерів, які, маючи мінімальні капітальні затрати та користуючись прогалинами в нормативно-правовій базі, провокують цінові війни, заважаючи гармонійному розвитку ринку. Це позбавляє операторів частини доходів та обмежує права абонента на вибір оптимального для себе пакету послуг.

З метою запровадження даної ініціативи запропоновано внести зміни до Правил надання послуг та Основних вимог до договору, якими визначається обов`язковість внесення до договору між оператором та абонентом параметрів гарантованої мінімальної швидкості передавання та приймання даних, що повинна бути не нижче 70 % від максимальної швидкості, зазначеної в тому ж договорі, а також забезпечення споживачеві можливості відстеження значень показників якості послуг на їх відповідність визначеним у договорі. Крім того, зміни передбачають приведення понятійного апарату, що використовується у зазначених нормативно-правових актах, у відповідність до стандартів законодавства ЄС.

Відповідно до діючого законодавства проекти регуляторних актів будуть оприлюднені на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться із дня оприлюднення документів до 20 січня 2016 року.