Підсумки засідання НКРЗІ від 1 грудня 2015 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на одинадцять позицій. НКРЗІ видала дві та продовжила строк дії п’яти ліцензій, а також переоформила двадцять сім ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Комісія видала чотири ліцензії на додаткову смугу радіочастот та продовжила термін дії шести ліцензій, а також переоформила одну ліцензію на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 1 грудня 2015 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на одинадцять позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено:

- п’ять операторів: ПАТ «Українська залізниця» для надання послуг доступу до Інтернет, послуг фіксованого: місцевого, міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території України, підприємця Кекіса І.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Свалява, селах Солочин, Тибава, М.Мартинка, Стройне Свалявського району Закарпатської області, ТОВ «Мережі ІТ COM» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Дніпропетровськ, приватне підприємство «Кобра-Луцьк» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Волинській області, ТОВ «Вінниця. Сервіс. Постачання» для надання послуг із доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Вінниця та Вінницькій області;

- шість провайдерів, які надаватимуть послуги доступу до Інтернет на території України: ТОВ «Ланет» та ТОВ «Ланет бізнес» у м. Київ та Київській області, містах Самбір, Червоноград та Львівській області, м. Володимир-Волинський Волинської області, м. Калуш Івано-Франківської області, м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, м. Сєверодонецьк Луганської області; підприємця Абатурову Н.В. у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; ТОВ «Адамант сервіс» на території України, ТОВ «Велкомнет-3» у Донецькій області; підприємця Мадяр В.М. у м. Ужгород Закарпатської області.

Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій: ТОВ «Максимум-Нет» надаватиме послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет у містах Ірпінь, Боярка, Вишневе, смт Чабани, селах Софіївська Борщагівка, Петрівське, Крюківщина, Тарасівка, Гатне, Віта-Поштова, Юрівка, Білогородка Київської області; ТОВ «В.О.К.С.» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, послуги доступу до Інтернет, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Київ; ТОВ «Укрцентрнет» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та м. Київ; підприємець Найман О.В. надаватиме послуги доступу до Інтернет у Закарпатській області, ТОВ «Карпат ТВ» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж у м. Ужгород та с. Холмці Ужгородського району Закарпатської області, ТОВ «Модус-Глобал» здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет, послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у м. Вишневе, селах Крюківщина, Петрівське Києво-Святошинського району Київської області.

За заявою ПАТ «Українська залізниця» у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключені наступні суб’єкти господарювання: «Донецька залізниця», «Одеська залізниця», «Південна залізниця», «Придніпровська залізниця», «Центральна станція зв`язку» Державної адміністрації залізничного транспорту України та державних територіально-галузевих об`єднань «Львівська залізниця», «Південно-Західна залізниця», а також за відповідною заявою - державне підприємство «Криворізька теплоцентраль» і ТОВ «Т-Сюстемс Україна».

Комісія видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ прийняла рішення строком на 5 років видати дві ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій: закритому акціонерному товариству-науково-виробничій фірмі «Елекомс» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території Вінницької області, підприємцю Білоусу О.І. на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі до 1000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території Львівської області.

Цим же рішенням переоформлено двадцять сім ліцензій та визнано недійсними ліцензії, що переоформлюються, а саме: ТОВ «Максимум-нет» - три ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території сіл Петровське, Софіївська Борщагівка, Крюківщина, Тарасівка Києво-Святошинського району, міст Боярка, Вишневе Київської області (у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи), ТОВ «В.О.К.С.» - одну ліцензію на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Київ (у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи), ПАТ «Українська залізниця» - двадцять три ліцензії на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку, на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі понад 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території України, на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) - місцевого у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Судак АР Крим (у зв’язку з реорганізацією юридичних осіб шляхом злиття державних територіально-галузевих об’єднань та інших підприємств і установ залізничного транспорту загального користування, на базі яких утворено ПАТ «Українська залізниця»).

За заявами ліцензіатів продовжено строк дії п’яти ліцензій: ПАТ «Промтелеком» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі понад 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території Донецької області; ПрАТ «Фарлеп-Інвест» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку: міжнародного, міжміського на всій території України; ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі понад 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території м. Київ; ТОВ «Житомирський міський інформаційний центр – телемережа» на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Житомир; ТОВ «Телеком-Таврія-Мелітополь» на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Мелітополь Запорізької області.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензії на користування РЧР України

За заявами наступних суб’єктів господарювання видано чотири ліцензії на додаткову смугу радіочастот: ТОВ «Інтелектуальні комунікації» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Житомирської, Миколаївської, Одеської та Полтавської областей строком на 10 років; ТОВ «Еірлайт» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області строком на 5 років; а також приватним підприємствам «ТРК «Міський телевізійний центр» та «Технології онлайн» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) відповідно на території Київської та Кіровоградської областей строком на 5 років.

За заявами ліцензіатів продовжено термін дії шести ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

-підприємцю Драбику В.В. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Чернівецької області,

-ТОВ «Дніпронет» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Дніпропетровської області,

-ПрАТ «МТС Україна» для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-900 на території Запорізької, Львівської, Хмельницької, Житомирської, Луганської, Миколаївської, Івано-Франківської, Херсонської та Вінницької областей, для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби на території Рівненської, Чернівецької, Херсонської областей.

Цим же рішенням у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи ТОВ «Лутаком+» переоформлено одну ліцензію на користування РЧР та визнано недійсною ліцензію, що переоформлюється, для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області.

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, 44 нових типи РЕЗ та ВП, а саме: шістнадцять типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, один тип радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку, один тип радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, два типи радіообладнання радіорелейних систем передавання прямої видимості, шість типів радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних, один тип радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, сімнадцять типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

Переоформлено дозволи на використання номерного ресурсу

За заявами ПрАТ «Сі-Ес-Ті Інвест» Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу: ємністю 4000 номерів та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Херсон.

Згідно з підпунктом 10.1.3 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (якщо закінчився термін дії ліцензії) НКРЗІ вилучила: у закритого акціонерного товариства – науково-виробничої фірми «Елекомс» номерний ресурс ємністю 6000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Вінниця, у ТОВ «Аудіотекс» номерний ресурс (код оператора 23 глобальної телекомунікаційної послуги 900) на території України, у державного підприємства «Новатор» номерний ресурс ємністю 200 номерів у м. Хмельницький. З метою захисту прав споживачів НКРЗІ рекомендувала операторам, у яких був вилучений номерний ресурс, подати до Комісії документи відповідно до пункту 7.2.8 Положення.

Цим же рішенням згідно з пунктом 4.4 вищезгаданого Положення (у разі, якщо заявник у визначений законодавством строк не сплатив та не надав НКРЗІ документ, що підтверджує внесення плати за виділення номерного ресурсу, НКРЗІ скасовує відповідне рішення про виділення номерного ресурсу) скасовано пункт 1 рішення НКРЗІ від 02.09.2014 № 610 щодо виділення державному підприємству «Донбасантрацит» номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Красний Луч Луганської області.