​НКРЗІ обговорює з операторами проблеми на ринку послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет

За ініціативи НКРЗІ 23 липня 2015 року відбулася нарада з обговорення існуючих проблем, що склалися на ринку послуг широкосмугового доступу до мережі Інтернет, та шляхів їх вирішення. У заході взяли участь представники профільних асоціацій, зокрема, Інтернет Асоціації України, Української Асоціації операторів зв’язку «Телас», Телекомунікаційної палати України, ISOC Ukraine, Асоціації «Укртелемережа» та провідних операторів галузі. Також на нараді були присутні представники ОНАЗ ім. О.С.Попова та Адміністрації Держспецзв’язку.

На початку засідання присутні ознайомилися зі станом справ щодо погодження заінтересованими органами державної влади Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації. Як зазначив Голова НКРЗІ Олександр Животовський, для ефективного вирішення проблемних питань, що сьогодні турбують ринок, Комісія повинна володіти достовірною інформацією щодо його поточних параметрів, яка надасть можливість відслідковувати тенденції розвитку та загрозливі відхилення від прогнозованих показників. Тому він закликав учасників ринку забезпечити необхідну підтримку для прискорення процесу погодження документа, його реєстрацію в Міністерстві юстиції та подальше введення в дію.

Під час наради представники НКРЗІ презентували доповіді, що містять аналіз існуючого стану та пропозиції регулятора щодо підвищення ефективності роботи за наступними напрямками:

Крім того, була надана інформація стосовно підготовки до подання на погодження до заінтересованих органів державної влади проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури» (презентація «Доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для потреб телекомунікацій»).

За підсумками зустрічі учасники домовилися протягом тижня надати до НКРЗІ свої пропозиції для їх узагальнення та провести наступну нараду до 31 липня цього року, під час якої визначити подальші кроки для вирішення зазначених вище питань. Голова НКРЗІ наголосив також на необхідності відкритого діалогу за участі всіх учасників ринку та висловив сподівання на отримання конструктивного «зворотного зв`язку», спрямованого на удосконалення галузевої нормативно-правової бази, її приведення до норм і стандартів країн Європейського Союзу.