Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ затвердила зміни до Порядку реєстрації знеособлених абонентів

12 травня 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, під час свого чергового засідання затвердила зміни до Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі. Розробка та запровадження зазначеного проекту документа зумовлена необхідністю усунути можливість неоднозначного трактування учасниками ринку норм діючого законодавства, що стало причиною значної кількості звернень споживачів до НКРЗІ зі скаргами на дії операторів.

Проголосовані Комісією зміни спрямовані на удосконалення алгоритму реєстрації абонентів та врегульовують права і обов`язки як споживачів, так і постачальників телекомунікаційних послуг. Зокрема, відповідно до вимог оновленого нормативно-правового акта не допускається відмова оператора, провайдера телекомунікацій у задоволенні заяви споживача на здійснення реєстрації при поданні усіх передбачених Порядком документів. Крім того, відтепер у Порядку чітко визначено, що реєстрація абонента не є підставою для зміни умови укладеного між ним та оператором, провайдером договору про надання телекомунікаційних послуг. Це означає, що оператор не може без згоди абонента змінювати умови надання послуг, скорочувати чи змінювати їх перелік, а також тарифи та тарифні плани, умови і порядок оплати послуг, перетворювати внесені на особовий рахунок абонента кошти в бонуси, бали тощо.

Відповідно до законодавства проект документа був оприлюднений на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет для громадського обговорення. Доопрацьований з урахуванням отриманих зауважень та пропозицій, що надійшли від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань, проект змін був погоджений без зауважень Антимонопольним комітетом України, Державною регуляторною службою України, представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Затверджений Комісією проект змін до Порядку реєстрації абонентів в установленому законодавством порядку буде поданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Документ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.