Підсумки засідання НКРЗІ від 4 листопада 2014 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів поповнився на десять позицій. НКРЗІ видала по одній ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, а також на користування РЧР України. Видано дозволи на використання номерного ресурсу. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 4 листопада 2014 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на десять позицій
Згідно з рішенням Комісії від 4 листопада 2014 року до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено відповідні зміни, якими засвідчено початок діяльності на ринку нових гравців та охоплення нових територій надання сучасних телекомунікаційних послуг.

Так, до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій внесено:
– вісім операторів: підприємці Слюсенко Т.В. (м. Полтава), Майко В.В. (смт Гостомель Київської області), Мельніков Д.С. (м. Цюрупинськ Херсонської області), Хедекель І.В. (м. Дніпропетровськ) та ТОВ «Євро Стрім» (смт Павлиш, смт Олександрівка Кіровоградської області) для надання послуг доступу до Інтернету, техобслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; ТОВ «Файн.Нет» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР на території Закарпатської та Івано-Франківської областей; ТОВ «Українські Інфосистеми» для техобслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації в м. Київ; підприємець Лукаш В.С. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР на території Рівненської та Волинської областей;
– два провайдери, які надаватимуть послуги доступу до Інтернету на території України: підприємець Базілевська М.О. та ПрАТ «Інфраструктура відкритих ключів».

Крім того, до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій внесено зміни, а саме: ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» надаватиме послуги доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме послуги радіозв`язку, надаватиме послуги фіксованого місцевого телефонного зв`язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку в м. Київ та Київській області, а ПП «РЕ-Стайлінг» повідомило про зміну керівника.

Видано ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій
НКРЗІ на засіданні прийняла рішення за відповідною заявою видати підприємцю Саранчук О.С. строком на 5 років ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Іларіонове Синельниківського району Дніпропетровської області.

Цим же рішенням ПАТ «Укртелеком» видано копії ліцензій на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з використанням безпроводового доступу із застосуванням технології DECT з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв`язку на території АР Крим, м. Ужгород та Закарпатської області, м. Чернівці та Чернівецької області, м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області для Закарпатської філії ПАТ «Укртелеком» на території Закарпатської області, для Чернівецької філії ПАТ «Укртелеком» на території Чернівецької області, а також для Івано-Франківської філії ПАТ «Укртелеком» на території Івано-Франківської області.

Крім того, підприємцю Мейнаровичу В.В. продовжено до 2020 року строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Овруч Житомирської області.

НКРЗІ видала ліцензії на користування РЧР України
НКРЗІ на засіданні прийняла рішення за відповідною заявою видати підприємцю Северенчуку М.В. строком на 5 років ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку в системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській та Черкаській областях.

Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» скасовано рішення щодо видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот ПП «Схід Карго Транс» (м. Донецьк) у зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії.

За заявою ліцензіата Комісія анулювала підприємцю Мицику Я.М. ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку в системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, перенесено термін початку користування РЧР без зміни терміну дії ліцензії, виданої Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (м. Київ).

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України
Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, три нових типи РЕЗ та ВП, а саме: один тип радіообладнання безпроводових персональних звукових систем та два типи радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

Видано дозволи на використання номерного ресурсу
На засіданні Комісія прийняла рішення виділити ТОВ «Мікснет» код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ, а ТОВ «Астеліт» – національний ідентифікаційний код мережі рухомого (мобільного) зв’язку 73 на території України.

Комісія вирішила переоформити ТОВ «Астеліт» вісім дозволів на використання номерного ресурсу, а саме: 3000 номерів та 6000 номерів у м. Київ, 2000 номерів у м. Донецьк, 2000 номерів у м. Дніпропетровськ, 3000 номерів у м. Маріуполь Донецької області та три коди транзитні пунктів сигналізації мережі СКС-7 у містах Київ, Донецьк, Дніпропетровськ.

Крім того, переоформлено дозволи на використання номерного ресурсу: ТОВ «Компанія М-Тел» – код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Умань Черкаської області, ТОВ «Весна АТС-1» – 300 номерів, а також код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпропетровськ.

Наступне засідання НКРЗІ вирішено провести 11 листопада 2014 року о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська, 3.