НКРЗІ пропонує шлях для спрощення початку діяльності з надання послуг доступу до Інтернет

На своєму черговому засіданні, що відбулося 23 вересня 2014 року, НКРЗІ взяла за основу проект рішення «Про внесення зміни до пункту 3.1 Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)». Зазначені зміни спрямовані на спрощення умов діяльності суб’єктів ринку з метою забезпечення розгалуження мереж постачальників послуг доступу до мережі Інтернет на всій території України, у тому числі у малонаселених пунктах.

У розробленому документі пропонується зменшити кваліфікаційні вимоги до персоналу, який безпосередньо виконує функції щодо надання послуг доступу до Інтернету і здійснює технічне обслуговування та експлуатацію мереж, а саме: ці фахівці повинні мати базову вищу освіту в галузі радіотехніки, радіоелектронних апаратів та зв’язку або досвід роботи у сфері телекомунікацій не менше одного року. Як зауважив Голова НКРЗІ Олександр Животовський, в основі стратегії регулятора лежить спрощення входження на ринок, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу. «Ми робимо послідовні кроки, спрямовані на зменшення бар’єрів для бізнесу та створення умов для зростання обсягів ринків у телекомсфері», – зазначив він.

Узятий за основу проект рішення відповідно до чинного законодавства буде оприлюднений для громадського обговорення. До 24 жовтня 2014 року НКРЗІ прийматиме зауваження та пропозиції до проекту цього регуляторного акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.