Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ: усі аспекти побудови та експлуатації телекомунікаційних мереж мають бути врегульовані єдиним законом

14 серпня 2014 року за участі Голови НКРЗІ Олександра Животовського та членів Комісії у НКРЗІ пройшла спільна нарада з представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), а також Інтернет асоціації України (ІнАУ). Учасники заходу обговорили проблеми, пов’язані з врегулюванням спірних питань, які виникають у операторів, провайдерів телекомунікацій при укладанні та виконанні договорів із власниками електричних мереж, розрахунком оплати за використання об’єктів цих мереж для надання телекомунікаційних послуг.

В ході наради була окреслена низка проблемних питань щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до опор ліній електропередач для організації спільного підвісу, для вирішення яких є необхідним застосування інструментів державного регулювання, а саме: розробка та запровадження єдиних правил доступу та тарифів. Але, як зазначили представники НКРЗІ, ці питання виходять за межі компетенції державного регулятора у сфері телекомунікацій потребують спільного опрацювання НКРЗІ та НКРЕ. Член НКРЗІ Володимир Гресько висловив впевненість у необхідності врегулювання цих питань на рівні законодавчих ініціатив через розробку та внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту, який би охоплював усі аспекти побудови та експлуатації телекомунікаційних мереж. Тому, на думку НКРЗІ, є доцільним залучення представників НКРЕ до роботи над законопроектом «Про інфраструктуру телекомунікаційних мереж» в рамках робочої групи, яка вже сьогодні займається розробкою зазначеного документу.

Крім того, з огляду на нагальну необхідність державного регулювання питань доступу, НКРЗІ запропонувала НКРЕ розробити нормативно-правові акти, якими мають бути встановлені єдині правила доступу провайдерів телекомунікацій до ліній електропередач зі спільним використанням опор для розміщення телекомунікаційного обладнання, єдині вимоги до укладання договорів, надання технічних умов, розроблення економічно обґрунтованих методик розрахунку вартості підвісу волоконно-оптичних ліній зв’язку на опорах ліній електропередач тощо. Члени НКРЗІ також запропонували представникам ІнАУ надати до НКРЗІ та НКРЕ розрахунки вартості послуг використання опор ліній електропередач в сільській місцевості, у тому числі у розрізі областей.

НКРЗІ наголосила, що здійснення низки заходів з державного регулювання умов та порядку доступу операторів до об’єктів енергетичного комплексу сприятиме створенню нових робочих місць у сільській місцевості, розвитку широкосмугового доступу мешканців сільських і депресивних районів до Інтернету та розвитку телекомунікаційної сфери загалом.