НКРЗІ прийняла рішення щодо спільного використання ККЕ учасниками ринку телекомунікацій

З метою врегулювання взаємовідносин між ПАТ «Укртелеком» та іншими операторами стосовно доступу до ККЕ в м. Київ Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на своєму черговому засіданні, що відбулося 12 серпня 2014 року, прийняла рішення, спрямоване на забезпечення організаційно-економічної взаємодії операторів зв’язку для безперешкодного надання телекомунікаційних послуг громадянам України.

Згідно із прийнятим рішенням, ПАТ «Укртелеком» запропоновано до 1 вересня цього року подати до НКРЗІ пропозиції щодо внесення відповідних змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку (далі – Правила), затверджених рішенням НКРЗІ від 23.08.2012 року № 428. Разом з тим, враховуючи важливість питання доступу до ККЕ, як одного з найважливіших елементів телекомунікацій, НКРЗІ зобов`язало ПАТ «Укртелеком» забезпечити спільне використання учасниками ринку телекомунікацій ККЕ згідно з вимогами вищезгаданих Правил та Порядку регулювання тарифів на надання в користування ККЕ операторів телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 25.10.2012 № 540. Про виконання даного пункту рішення оператор має надати підтвердження до 22 числа поточного місяця.

Таке рішення було прийнято за результатами спільної наради, що відбулася 7 серпня 2014 року за участі НКРЗІ, ПАТ «Укртелеком» та інших провідних операторів телекомунікацій, під час якої вирішувалися проблемні питання, пов’язані із доступом суб’єктів ринку телекомунікацій до ККЕ. Як зазначає НКРЗІ запорукою стабільної роботи телекомунікаційних мереж та розвитку галузі є неухильне дотримання всіма учасниками ринку єдиних правил ведення діяльності та міжоператорської взаємодії. Це є основною передумовою створення та підтримки цивілізованого конкурентного середовища, що сприятиме подальшому розвитку ринку телекомунікаційних послуг.

Довідково. 5 серпня цього року НКРЗІ на своєму засіданні у присутності операторів та провайдерів розглянула результати позапланової перевірки ПАТ «Укртелеком», проведеної із 9 по 18 липня за зверненнями операторів зв’язку, що входять до Інтернет асоціації України (ІнАУ).

Перевіркою було виявлено порушення з боку ПАТ «Укртелеком» Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку. Зокрема йшлося про правомірність включення до технічних умов, що їх видає ПАТ «Укртелеком», додаткового пункту 8.3, не передбаченого переліком основних робіт, що виконуються постачальником ККЕ. У ньому йдеться про проведення із замовником або із залученням замовником підрядної організації обстеження траси прокладання кабелю зі складанням актів обстеження оглядових пристроїв та каналів ККЕ, що по суті є порушенням вимог пункту 5.2. розділу V Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку. Згідно з відповідним актом перевірки та виданим приписом ПАТ «Укртелеком» має усунути порушення законодавства про телекомунікації та привести свою діяльність відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів до 20 серпня 2014 року.