Підсумки засідання НКЕК від 15 березня 2023 року

Рішення НКЕК про надання адміністративних послуг

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 54 Закону України «Про електронні комунікації», розглянувши заяви суб’єктів господарювання, Комісія анулювала вісім ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України: ФОП Бондаренко Ю.В. – чотири ліцензії та ТОВ «ДАТА АМ» – дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херсонської, Запорізької та Полтавської областей відповідно; ФОП Наумовича С.М. – дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Рівненської області.

Рішення НКЕК про розгляд проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій» та пункту «283» частини четвертої статті 4 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» (далі – Закон України «Про НКЕК»), Комісія схвалила проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку оцінки можливості виконання користувачами радіочастотного спектра умов ліцензій». Цим рішенням установлено строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу, з дня їх оприлюднення до 07 квітня 2023 року.

Відповідно до підпункту «б» пункту 23 частини четвертої статті 4 Закону України «Про НКЕК», статей 7, 8 та 10 Закону України «Про поштовий зв’язок» (далі – Закон), пункту 4.6 розділу 4 Регламенту НКЕК, затвердженого рішенням НКЕК від 18.02.2022 № 1, доручення Прем’єр-міністра України Шмигаля Д. А. від 02.12.2022, з метою реалізації підпункту 2.3 пункту 2 плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону, пункту 29 Плану діяльності з підготовки проектів нормативно-правових актів НКЕК, що мають ознаки регуляторних актів на 2023 рік, затвердженого рішенням НКЕК від 14.12.2022 № 257, Комісія схвалила проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку регулювання та встановлення цін (тарифів) на послуги поштового зв’язку з пересилання внутрішніх простих та реєстрованих листів без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштових карток». Встановлено, що до 17 квітня 2023 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу.

Рішення НКЕК щодо інших питань

НКЕК, у зв’язку з кадровими змінами, прийняла рішення про внесення зміни до Складу комісії з розгляду питань стосовно списання майна, затвердженого рішенням НКЕК від 05.10.2022 № 185.