НКЕК та регулятор США тісно співпрацюватимуть у сфері електронних комунікацій

Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю зосереджений на стійкості, покритті, 5G, захисті прав споживачів та найкращих практиках регулювання сфери телекомунікацій

27 лютого 2023 року у м. Барселона НКЕК та Федеральна комісія зв'язку США (FCC) підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво (далі - Меморандум).

Членкиня НКЕК Лілія Мальон та Голова FCC Джессіка Розенворсель зустрілися на полях  Міністерської програми GSMA та підписали Меморандум задля співпраці з наступних питань:

  • стійкість телекомунікаційної інфраструктури;
  • якість обслуговування;
  • покриття;
  • 5G та ін. нові технології і пов’язані з цим питання безпеки;
  • захист прав споживачів;
  • найкращі практики з регулювання та розвитку інституційної спроможності.

Голова FCC Джессіка Розенворсель наголосила: “Ніщо не може бути яснішим, ніж те, що Сполучені Штати є другом і партнером для сильної, безпечної, незалежної та процвітаючої України. Це включає телекомунікаційну політику, і ми прагнемо підтримувати та прислухатися до наших друзів і партнерів у Києві. Народ України надихає людей у всьому світі, і ми в американському уряді з гордістю називаємо їх нашими партнерами. Слава Україні!”

Членкиня НКЕК Лілія Мальон зазначила: «Для мене велика честь мати можливість сьогодні підписати цей Меморандум з нашим партнером FCC. Ми пишаємося тим, що маємо таких надійних і відданих партнерів і друзів у Вашингтоні, і глибоко переконані, що наше партнерство та співпраця матиме позитивний вплив на розвиток телекомунікаційного сектору в наших країнах, а також беручи до уваги потреби у відновленні пошкодженої телекомунікаційної інфраструктури України. Від імені НКЕК хочу висловити сердечну подяку за вашу непохитну підтримку та допомогу під час військової агресії росії проти України, яка так багато для нас означає. Слава Україні!»

Меморандум засвідчує офіційне партнерство з наміром створити механізм на добровільних засадах для взаємовигідного обміну ідеями у регулюванні сфери телекомунікацій з метою сприяння розвитку передових телекомунікацій в обох країнах. Партнери сприятимуть обміну інформацією, найкращим досвідом та зміцненню потенціалу, а також ініціативами, пілотними рішеннями або проектами з питань, що стосуються визначених конкретних сфер спільного інтересу.