Шлях України у приєднанні до роумінгового простору ЄС

У зв'язку із останніми новинами щодо підписання оновленої Спільної заяви про доступний роумінг для українців в ЄС та ухваленням Єврокомісією пропозиції включити питання роумінгу до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для подальшого приєднання України до політики «Роумінг як вдома» (RLAH), у своєму новому інтерв’ю Mind членкиня НКЕК Лілія Мальон більш детально розповіла про процеси та дії, які стоять за досягненнями таких результатів, а саме:

  • зусилля, яких довелося докладати НКЕК для того, щоб Спільна заява діяла й надалі та залучену політичну підтримку цього процесу як з української, так і європейської сторін;
  • моніторинг, який проводить НКЕК як самостійно, так і спільно з BEREC та тенденцію збільшення споживання послуг українцями, які вимушено продовжують перебувати в ЄС;
  • розширення переліку типів дзвінків, до яких застосовуються міжоператорські знижки - нова домовленість тепер охоплює дзвінки на номери фіксованого зв'язку в Україні, а також нові типи операторів.

Також, пані Мальон розповіла про напрямок приєднання до роумінгового простору ЄС - RLAH, яким членкиня НКЕК займається ще з 2016 року.   Співпраця з європейськими операторами в рамках заяви стала чудовим інструментом синхронізації двох ринків - “Це унікальний місточок і тест-драйв, який на практиці дозволяє налагодити технічні процеси та добре підготуватися до входження в єдиний роумінговий простір ЄС”.

Найближчим часом Україна перейде до напрацювання й внесення змін до українського законодавства (тобто буде імплементувати норми та принципи регулювання роумінгу, закладені в ЄС). Після цього ЄС зробить оцінку проведеної роботи, після чого, буде оголошено рішення між Україною і ЄС про дату приєднання та фактичного старту RLAH.

Як працюватиме RLAH?

"Для споживача все буде просто: перетинаєш кордон з ЄС – отримуєш Roam Like At Home. Ні, це буде не безкоштовний роумінг, як іноді стверджується. Безкоштовних послуг не буває. Коли пропонують щось безкоштовне – це aбо демпінг, або введення споживача в оману. RLAH означає: коли абонент перебуває роумінгу, він отримує свій домашній пакет послуг із певною абонплатою, яка містить і послуги роумінгу”.

Також, членкиня НКЕК розповіла про створення фонду МСЕ для допомоги Україні у відновленні телеком інфраструктури та напрацьований проект плану відновлення України, а також те, що сектор електронних комунікацій уже серед сфер, які включено до плану відновлення, і які мають хоча б орієнтовні цифри понесених втрат. “Регулятор та Мінцифри доклали зусиль, щоб про телеком не забули” - відзначила пані Мальон.

Більше про чи є Спільна заява вигідною для європейських операторів? Та яка динаміка простежується у споживацькій поведінці українських користувачів? - читайте за посиланням: http://bit.ly/3XC1IZ2.