На крок ближче до приєднання України до роумінгової зони ЄС

14 лютого 2023 року Європейська Комісія оприлюднила пропозицію щодо проєкту Рішення Ради ЄС про позицію, яку слід зайняти від імені Європейського Союзу в Комітеті асоціації Україна-ЄС у торговельному складі (КАТС) стосовно внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Саме над рішенням про внесення змін до Доповнення XVII-3 команда на чолі НКЕК працювала з європейської стороною останні декілька місяців. І, це - ще один вагомий та необхідний крок на шляху до RLAH.

Тепер пропозиція буде розглянута Радою Європейського Союзу, після чого КАТС має ухвалити спільне рішення щодо оновлення Доповнення XVII-3.

Приєднання України до RLAH дасть можливість українцям на постійній основі користуватися домашніми мобільними тарифами в ЄС та не сплачувати додаткові кошти за послуги роумінгу. Громадяни ЄС, у свою чергу, матимуть такі ж права під час відвідування України.

Приєднання України до європейського роумінгового простору стане першим випадком поширення на Україну режиму внутрішнього ринку ЄС.

Це рішення напрацьоване також враховуючи успішну реалізацію Спільної заяви між українськими та європейськими операторами з метою запровадження добровільних заходів для забезпечення доступних або безкоштовних дзвінків між ЄС та Україною, що була укладена за сприяння НКЕК та Єврокомісії. Нещодавно Спільна заява була продовження на наступні 6 місяців, а до її реалізації долучилися оператори фіксованого зв’язку.

НКЕК вітає активні дії ЄК, спрямовані на якнайшвидше включення України до європейського роумінгового простору, та зі свого боку продовжує працювати над напрацюванням необхідних законодавчих змін та заходів з метою приєднання України до RLAH.

Більше інформації: http://bit.ly/3S5yH6U