Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКЕК та UKE продовжують поглиблювати двостороннє співробітництво

У рамках двосторонніх зустрічей з європейськими регуляторами у м. Прага (Чеська Республіка), Голова НКЕК Олександр Животовський та Президент Офісу електронних комунікацій Республіки Польща (UKE) Яцек Око підписали Меморандум про партнерство та співробітництво у сфері регулювання електронних комунікацій між НКЕК та UKE.

Це перший меморандум про співробітництво, який Голова НКЕК Олександр Животовський підписав від імені нового регулятора - НКЕК, і символічно, що саме з UKE - партнерами, з якими пов’язує багаторічна і плідна співпраця, всебічна підтримка, яку польські колеги надають протягом усіх цих місяців.

Відповідно до Меморандуму сторони здійснюватимуть співробітництво, окрім іншого:

  • шляхом взаємної підтримки інституційної спроможності;
  • розробки, використання та обміну наявними інструментами для швидкого відновлення, у разі пошкодження електронних комунікаційних засобів та мереж;
  • співпрацюватимуть із зацікавленими сторонами з державного та приватного секторів для реалізації спільних ініціатив та проектів;
  • розвиватимуть співробітництво на основі рівності, враховуючи взаємні інтереси, та координацію з іншими державами в рамках регіональних та міжнародних організацій та інших платформ.

Подальша співпраця НКЕК та UKE в рамках Меморандуму і надалі сприятиме підтримці інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС в сфері електронних комунікацій, а також поглибленої інтеграції НКЕК до установ та агенцій ЄС у сфері електронних комунікацій, зокрема BEREC; розробці ініціатив, пілотних рішень або проектів з питань відновлення електронної комунікаційної інфраструктури України; здійсненню заходів щодо впровадження законодавства ЄС у сфері електронних комунікацій, включаючи Європейський кодекс електронних комунікацій; обміну досвідом з питань політики “Роумінг як вдома” (RLAH); інших питань щодо регулювання галузі електронних комунікацій.

Довідково: З 2012 року і до підписання Меморандуму між НКРЗІ (НКЕК) та UKE діяла Декларація про співробітництво у сфері регулювання галузі зв’язку.