НКЕК спільно з UKE провели заключну конференцію в рамках проекту технічної допомоги «Польська допомога»

17 листопада 2022 року НКЕК спільно з Офісом електронних комунікацій Республіки Польща (UKE) провели заключну конференцію на завершення проекту технічної допомоги «Польська допомога», що координується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Проект стартував ще наприкінці 2021 року, але через повномасштабне вторгнення рф в Україну заходи Проекту було відтерміновано на листопад 2022 року.

Це вже не перший проект, реалізований з UKE, але, точно особливий, адже - його вдалося реалізувати в надскладних умовах, а усі заплановані заходи довелося провести в цифровому форматі. Але, це аж ніяк не вплинуло на якість дискусій та рівень обговорень, які відбулися між командами експертів НКЕК та UKE, адже тематики були вкрай актуальним.

Серед яких:

  • стандарти якості широкосмугового зв’язку та методи їх контролю;
  • зобов'язання щодо надання універсальних послуг;
  • ліцензійні зобов’язання, пов’язані із розподілом радіочастотного спектра для мобільного зв’язку у Польщі;
  • критерії відбору населених пунктів, у яких забезпечення доступу до широкосмугового Інтернету має бути пріоритетним (для ринків фіксованого та мобільного зв’язку);
  • шляхи вирішення проблеми досягнення повного покриття усієї території країни доступом до ШСД та ін.

Загалом, учасниками заходів Проекту сумарно стало близько 70 осіб.

Експерти НКЕК подякували польським колегам за відкритість і готовність ділитися досвідом з актуальних тематик та Міністерству закордонних справ Польщі за можливість отримати цей досвід.

Натомість польські колеги відзначили, що участь у Проекті для них також важлива, адже вони в свою чергу навчаються досвіду та експертизі експертів НКЕК.

Окрім тематик Проекту, керівництво НКЕК наголосило, що, особливого контексту та ваги зараз набуває відновлення телекомунікаційної інфраструктури України, яка зазнає пошкоджень від постійних обстрілів ворогом, відновлення зв’язку на звільнених територіях та інші питання, які пов’язані із забезпеченням Connectivity в Україні.

Також, важливим напрямком є  інтеграція України до Єдиного цифрового ринку ЄС та приєднання до роумінгового простору ЄС. Виходячи з цього, висловили сподівання на подальшу підтримку з боку Польщі та UKE і в контексті окреслених питань.

Завершуючи поточний Проект вже домовилися з UKE про реалізацію нового, та окреслили пріоритетні питання подальшого співробітництва та взаємодії.