Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКЕК від 09 листопада 2022 року

Рішення НКЕК щодо надання адміністративних послуг

Комісія розглянула заяви ТОВ «ГРАНАТ УКРАЇНА» щодо анулювання ліцензій  і, відповідно до пункту 1 частини другої статті 54 Закону України «Про електронні комунікації», анулювала цьому товариству ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу  (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензію для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації на території Чернігівської області.

Іншим рішенням, відповідно до пункту 5 частини другої статті 54 Закону України «Про електронні комунікації» та на підставі заяви підприємцю Осипенку О.В. анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області.

Рішення НКЕК щодо розгляду нормативно-правових актів

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 10 частини четвертої статті 4 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Комісія постановила затвердити Порядок маршрутизації трафіка при наданні послуг міжособистісних електронних комунікацій з використанням нумерації та визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 05.07.2012 № 324 «Про затвердження Порядку маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі загального користування України» (зі змінами), зареєстроване в Міністерстві юстиції України 25.07.2012 за № 1252/21564.

Ця постанова буде подана на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України і набирає чинності з 01 січня 2023 року, але не раніше дня її офіційного опублікування.

Рішення НКЕК щодо інших питань

Відповідно до Законів України «Про поштовий зв'язок», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, затвердженого постановою НКЕК від 20.04.2022 № 29, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2022 за № 645/37981, Комісія внесла інформацію про «ТОВ «ВЕНЕТО ТРАНС», ФОП ІВАНОВ Є.В. та ТОВ «ВЕЙЛС ЕКСПРЕСС» до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку.

Керуючись статтями 16, 17 Закону України «Про електронні комунікації» та Порядком ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, затвердженим постановою НКЕК від 20.04.2022 № 30 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.05.2022 за № 502/37838, Комісія уповноважила п`ять посадових осіб НКЕК здійснювати ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та надавати (надсилати) суб’єктам господарювання підписаний уповноваженою посадовою особою витяг з цього реєстру на бланку НКЕК.

Цим же рішенням визнано таким, що втратило чинність, рішення НКЕК від 11.05.2022 № 39 «Про уповноваження НКЕК посадових осіб здійснювати ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та надання витягу з нього суб’єктам господарювання».