Керівництво НКЕК на полях Повноважної конференції МСЕ 2022 (ITU PP-22) провело ряд двосторонніх зустрічей

ITU PP-22 - це також платформа для проведення двосторонніх зустрічей та налагодження нових контактів з метою співпраці у цифровій сфері.

Голова НКЕК Олександр Животовський та членкиня НКЕК Лілія Мальон, у складі делегації Уряду України, взяли участь у першому тижні роботи ПК-22 та провели ряд зустрічей. А саме: з делегацією США, на чолі з Головою Федеральної комісії зв'язку (FCC - регуляторний орган США), пані Джесікою Розенворсель (на фото), з представниками МСЕ, а також з керівництвом регуляторних органів держав-членів ЄС, а саме: Швеції PTS, Польщі - UKE, Литви - RRT та Бельгії - BIPT.

Ключовою темою усіх зустрічей є повномасштабне вторгнення Російської Федерації (РФ) на територію України та повномасштабна війна, яку РФ веде проти України вже понад 7 місяців, а саме її вплив на цифрову інфраструктуру України та її поточний стан, забезпечення зв'язку (Сonnectivity) в Україні, відновлення телеком інфраструктури, труднощі з якими стикається телеком сектор та його потреби, а також важливість підтримки і просування інтересів України в рамках МСЕ.

Голова НКЕК та членкиня НКЕК ділилися з колегами та партнерами як регулятор діє та які рішення приймає в умовах воєнного часу, щоб не тільки відповідати на виклики, які пов’язані з повномасштабною війною в Україні, але і ефективно виконувати зобов’язання, визначені законодавством, та відповідають євроінтеграційним прагненням, які набувають ще більшого значення в контексті набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС та подальшого приєднання до ЄС.

Окрім того, особливою темою для обговорення було відновлення телеком сектору України.

Керівництво НКЕК також розповіло про можливості співпраці та допомоги задля відновлення телеком сектору України та представляло унікальний досвід України щодо функціонування сектору в умовах війни, серйозних викликів для галузі електронних комунікацій та цифрової інфраструктури, які українська індустрія гідно долає та без перебільшення героїзм операторів, які відновлюють зв’язок в надскладних умовах.

Керівництво НКЕК подякувало колегам за існуючий рівень підтримки і заходи, які вживаються задля допомоги Україні в нашій галузі як спільно з нами так і ініціативно, і наголосило, що Україна потребує і подальшої підтримки як на рівні міжнародних організацій, таких як МСЕ, так і на двосторонньому рівні.