Підсумки засідання НКЕК від 21 вересня 2022 року

Рішення НКЕК про надання адміністративних послуг

Відповідно до Закону України «Про електронні комунікації», розглянувши заяви суб’єктів господарювання, Комісія окремими рішеннями анулювала три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): дві ліцензії ТОВ «ЕМПЛОТ» на території м. Київ та Київської області; ліцензію ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ СТАРНЕТ» на території Харківської області. Ці рішення набирають чинності через 10 днів з дати прийняття.

Відповідно до Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», враховуючи лист дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон», Комісія внесла зміну у додаток до рішення НКРЗІ від 01.10.2019 № 452 «Про визначення можливості застосування радіоелектронних засобів на території України», та зокрема, внесла цифровий блок Baseband 6631 до складу базової станції Ericsson Radio System.

Рішення НКЕК щодо розгляду нормативно-правових актів

Відповідно до Законів України «Про електронні комунікації», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Комісія прийняла постанову «Про внесення змін до постанови НКЕК від 20 квітня 2022 року № 30», а саме до затверджених цією постановою НКЕК Орієнтовного переліку видів електронних комунікаційних послуг та до додатку 5 до Порядку ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та його форми. Ця постанова НКЕК буде подана на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Відповідно до листів Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності суб’єктів контррозвідувальної діяльності у протидії широкомасштабній військовій агресії Російської Федерації проти України», реєстраційний номер 7684 від 19.08.2022, та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення контррозвідувальної діяльності та посилення інституційної спроможності суб’єктів її здійснення під час відсічі збройній агресії проти України», реєстраційний номер 7684-1 від 05.09.2022, Комісія висловилась щодо доцільності прийняття цих законопроектів із пропозицією.

Рішення НКЕК щодо інших питань

Відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 (із змінами), статті 45 Закону України «Про електронні комунікації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.05.2022 № 400-р «Про віднесення цілісного майнового комплексу державного підприємства «Український державний центр радіочастот» до сфери управління НКЕК, Комісія погодила затвердження робочого проекту щодо капітального ремонту (облаштування евакуаційного виходу) адміністративної будівлі Подільської філії УДЦР у м. Вінниця, поданого листом Державного підприємства «Український державний центр радіочастот».