Перспективи України приєднатися до роумінгового простору ЄС

15 вересня 2022 року з візитом до України прибула Урсула фон дер Ляєн. За результатами зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, Президент Європейської комісії зазначила, що Україна продовжує рухатися до набуття членства в Європейському Союзі: “Я відзначаю рішучість, величезний прогрес на цьому шляху. Ми підтримуватимемо вас усіма своїми можливостями”, – наголосила вона.

Урсула фон дер Ляєн також зазначила, що у короткостроковій перспективі Єврокомісія ставить за мету створення єдиного ринку України та ЄС ще до набуття повноправного членства в ЄС, зокрема, приєднання до єврозони безкоштовного роумінгу та співпрацю на митниці. А на початку жовтня це ж питання стане темою для обговорення на саміті ЄС у Празі.

Нагадаємо: Урсула фон дер Ляєн приїхала до України після щорічної доповіді "Про становище Союзу" (State of the Union) у Європарламенті (14 вересня 2022 року), під час якої  Глава Єврокомісії заявила, що Україна приєднається до зони безкоштовного мобільного роумінгу, яка діє між державами ЄС. "Ми введемо Україну в нашу європейську вільну зону роумінгу. Настав час це зробити", - сказала вона.

Після Ради асоціації Україна-ЄС за підсумками засідання 5 вересня ЄС підкреслив своє зобов’язання вивчити можливості для довгострокової домовленості про скасування плати за роумінг між ЄС та Україною (https://bit.ly/3KV9qsw).