Підсумки засідання НКЕК від 06 липня 2022 року

Рішення НКЕК про розгляд проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Відповідно до Законів України «Про електронні комунікації», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», враховуючи доручення Прем’єр-міністра України від 28.04.2022 № 5210/1/1-22 та підпункт 1.5 пункту 1 плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 16.12.2021 № 1971-ІХ, Комісія схвалила проект постанови НКЕК «Про затвердження Порядку здійснення радіочастотного моніторингу користування радіочастотним спектром загальними користувачами та плати за виконання робіт з його проведення у смугах радіочастот загального користування». Цим рішенням установлено, що з дня оприлюднення до 05 серпня 2022 року, НКЕК прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань.

Відповідно до Законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», «Про електронні комунікації», НКЕК схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710». Цей проект буде надіслано до заінтересованих державних органів та на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відповідно до Законів України «Про електронні комунікації», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», НКЕК постановила затвердити Порядок встановлення строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром. Ця постанова буде подана на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Відповідно до Законів України «Про електронні комунікації», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Комісія постановила затвердити Порядок ведення реєстру ліцензій на користування радіочастотним спектром. Ця постанова буде подана на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Розглянувши проект Кодексу України про адміністративні проступки, надісланий листом Міністерства юстиції України, Комісія не погодила документ у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій», реєстраційний номер 7486 від 24.06.2022, та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для розвитку та відновлення електронних комунікаційних мереж», реєстраційний номер 7487 від 24.06.2022, та висловилася за доцільність їх прийняття.

Рішення НКЕК щодо інших питань

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», враховуючи Указ Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) та службову необхідність, Комісія вирішила викласти у новій редакції додаток до рішення НКЕК від 27.04.2022 № 33 «Про визначення переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг, які необхідно здійснити для забезпечення потреб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» (зі змінами).