Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Голова НКЕК Олександр Животовський виступив на Цифровій Асамблеї 2022

21 червня 2022 р. – Голова НКЕК Олександр Животовський виступив на Пленарній сесії “Digital support for Ukraine – connectivity and digital infrastructure” в рамках Цифрової Асамблеї 2022 “Thinking Europe’s Digital future”

У рамках Пленарної сесії виступили Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, Віце-прем’єр міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, високопосадовці Європейської Комісії, Європейського парламенту, ЄБРР, Світового банку а також CEO індустрії.

Війна в Україні підняла чимало серйозних викликів для галузі електронних комунікацій та цифрової іінфраструктури, які українська індустрія гідно долає та дивує увесь світ. Європейські колеги глибоко цікавляться як Україна в умовах війни забезпечує Connectivity, стійкість цифрової інфраструктури, протистоїть щоденні агресії, цілеспрямованому руйнуванню телекомунікаційної інфраструктури та постійним кібер атакам.

Ключові питання, які обговорювалися в рамках панельної дискусії – це вплив війни на цифрову інфраструктуру України та її поточний стан, як забезпечується зв'язок в Україні, боротьба з дезінформацією та протистояння в кібервійні, чому саме Європа може навчитися в України та експертизи які стануть взаємодоповнюючими.

Олександр Животовський, Голова НКЕК, у своєму виступі наголосив, що цифрова інфраструктура – це одна з базових основ функціонування сучасного суспільства, і вона була ключовим пріоритетом керівництва Держави та Регулятора до війни, під час війни, і, безсумнівно, буде після війни. Адже, стійкість і належне функціонування цифрової інфраструктури – це про можливість бути на зв’язку з рідними в умовах війни, це - про запобігання дезінформації, це - про безпеку і свободу слова.

«На сьогодні, понад 20% телекомунікаційної інфраструктури України знищено або пошкоджено, більше 3000 базових станцій - повністю або частково виведені з ладу. Але не ці цифри є ключовими, а те, що 80% телекомунікаційної інфраструктури продовжує належно функціонувати, що є ключовим показником її стійкості, і безумовно, тим спільним зусиллям, які щоденно докладаються в синергії як операторами так і державним сектором.

Я також вдячний колегам з Європейської Комісії та телеком індустрії ЄС за існуючий рівень підтримки і заходи, які вживаються задля допомоги Україні в нашій галузі як спільно з нами так і ініціативно. Зокрема, висловлюю особливу подяку Єврокомісару Бреноту за особисте лідерство щодо рішення про участь НКЕК в роботі BEREC так і щодо підтримки українців, які вимушено перебувають на території ЄС. Ми очікуємо на подальше продовження дії Спільної заяви між українськими і європейськими операторами щодо питань роумінгу.

Окрім того, ключовою потребою сьогодні є забезпечення операторів телекомунікаційним обладнанням».

Він також додав, що «Війна в Україні – це боротьба за цінності для нас, за свободу, невід’ємною частиною яких є цифровий вільний світ який є спільним для європейців та українців».

У своєму виступі Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон відзначив прогрес України, який був досягнутий як до війни так і під час, а саме: про прийнятий секторальний закон, закон про незалежний регулятор та долучення НКЕК до роботи BEREC, робота, яка ведеться щодо телекомунікаційного обладнання, підтримка українців в ЄС – роумінг, та інші. Єврокомісар наголосив, що Єврокомісія і надалі підтримуватиме Україну.

У рамках Пленарної сесії було анонсовано запуск цифрового хабу, а також програму підтримки Tech4Ukraine.

 

Довідково.

Цифрова Асамблея, яка організована Європейською Комісією спільно з Французькою Республікою у рамках головування в Раді Європейського Союзу, цьогоріч після вимушеної паузи, пов’язаної з пандемією COVID-19, повернулася і проходить 21-22 червня 2022 року в м. Тулуза, Французька Республіка.

Головний фокус заходу - цифрове майбутнє Європи, обговорення питань як найкраще максимізувати зусилля ІКТ на підтримку кліматичних цілей ЄС, як Європа може найкраще зміцнити свої ланцюги створення вартості для ключових технологій і як це може допомогти сформувати метавсесвіт.