Керівництво НКЕК зустрілося з керівництвом Офісу електронних комунікацій Республіки Польща

Голова НКЕК Олександр Животовський та членкиня НКЕК Лілія Мальон здійснили візит до Офісу електронних комунікацій (UKE) на запрошення Президента UKE Яцека Око (14-15 червня 2022, м. Варшава).

У ході зустрічей з керівництвом UKE, сторони обговорили такі важливі питання як:

  • підтримка вступу України до ЄС;
  • підтримка НКЕК та сектору електронних комунікацій з боку UKE в умовах повномасштабної війни росії проти України;
  • відновлення пошкодженої телекомунікаційної інфраструктури України;
  • практичні аспекти роботи Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC);
  • питання, пов’язані із роумінговими ініціативами України.

Окрім того, обговорювалися питання реалізації спільних проектів НКЕК та UKE та співпраця в рамках міжнародних організацій.

Голова НКЕК висловив щиру подяку польському народу та владі за ту неймовірну підтримку, яка надається як українській Державі, так і українцям, які нині вимушено перебувають в Республіці Польща, а також міцну позицію щодо важливості приєднання України до ЄС. Додавши, що Україна виборює мир для всієї Європи.

У свою чергу, Президент UKE Яцек Око висловив подяку українському народу за його героїчну рішучість і опір загарбникам, а також запевнив у непохитній підтримці України.

Членкиня НКЕК подякувала UKE за ті заходи підтримки, які вживалися з перших днів війни, відзначивши, що польські оператори були одними з перших, які добровільно знизили до мінімуму тарифи на роумінг та міжнародні дзвінки в Україну, а також за підтримку НКЕК з питань ініційованих перед BEREC щодо підтримки України та українських громадян у боротьбі з агресором.

НКЕК та UKE мають довготривалі та динамічні двосторонні відносини, зокрема, як в рамках Декларації про взаєморозуміння та співпрацю, так і на багатосторонньому рівні у рамках міжнародних організацій та форумів.

UKE, в черговий раз підтвердив свою відданість просуванню спільних ініціатив у сфері регулювання галузі електронних комунікацій через підтримку та реалізацію спільних заходів, а також поглиблення співпраці між національними регуляторами України та Польщі.