Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Керівництво НКЕК взяло участь у Пленарному засіданні BEREC та обговорили стан телеком галузі України в умовах війни

9 червня, 2022 р. – Голова НКЕК Олександр Животовський та членкиня НКЕК Лілія Мальон взяли участь у 51-му Пленарному засіданні BEREC (51st BEREC ordinary meetings).


У рамках засідання були проведені спеціальні сесії, присвячені питанням поточного стану галузі та завданих пошкоджень телекомунікаційній інфраструктурі України, внаслідок дій російських військ на території України, досвіду України у забезпеченні Connectivity в умовах війни, а також заходів щодо пітримки українців, які вимушено покинули Україну та перебувають на території ЄС.

Олександр Животовський, Голова НКЕК, представив огляд ситуації в телеком-галузі України в умовах війни, обсяг завданих пошкоджень телекомунікаційній інфраструктурі України, зосередив увагу на викликах, які стоять перед НКЕК та операторами, відзначивши значущу і часто героїчну роль технічного персоналу операторів, які усувають пошкодження із загрозую їхньому здоров’ю та життю, а також розповів про рішення та завдання державних органів для підтримки індустрії та забезпечення українців зв’язком в умовах війни.

Ключовий меседж - з початком війни державний та приватний сектори – єдиний механізм. Швидка координація бізнесу та державних органів дозволяє швидко реагувати на проблеми галузі. Голова НКЕК наголосив, що сьогодні, український телеком-сектор потребує допомоги наших західних партнерів. Очікуємо, що участь у роботі BEREC стане одним із шляхів, що сприятиме швидкому відновленню телеком інфраструктури України.

НКЕК багато років плідно співпрацює з BEREC, зокрема, і в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Одним із пріоритетних напрямків спільної роботи НКЕК та BEREC з початку війни стало забезпечення доступного зв’язку для українців в ЄС.

Так, 8 квітня за підтримки Європейської Комісії та Європейського парламенту та під егідою BEREC та НКЕК, була підписана Спільна заява українських та європейських мобільних операторів щодо зниження тарифів на послуги роумінгу та міжнародних дзвінків в Україну.

Результатами виконання Спільної заяви, спрямованої на підтримку українців в країнах ЄС, поділилася Лілія Мальон, членкиня НКЕК:

“Спільна заява – ініціатива, спрямована на те, щоб допомогти українцям, які були змушені залишили свої домівки в Україні, залишатися на зв’язку з їх родинами, перебуваючи на території ЄС та мати доступ до інформації. Адже, найголовнішими словами під час війни стали - «Як ти?».

Ініціатива передбачає вжиття відповідних заходів операторами з обох сторін, які дозволять створити стабільну структуру зниження витрат на зв'язок та мінімізувати додаткові витрати як для європейських так і українських операторів.

Ми вдячні Європейській Комісії, BEREC, та операторам, які з перших днів війни вжили низку таких важливих заходів і підтримали українців”.

Напередодні засідання BEREC відбулася ще одна істрична подія. 7 червня 2022 року рішенням Європейської комісії НКЕК офіційно доєдналася до BEREC та офісу BEREC.

Членство НКЕК в BEREC сприятиме ще тіснішій співпраці між українським національним регулятором та европейськими регуляторами - учасниками BEREC, практично наближуючи Україну до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Аннемарі Сіпкес, Голова BEREC 2022, зазначила:

BEREC та його члени - Регулятори вже налагодили відносини з нашими колегами з NCEC, що нещодавно було підкреслено нашою співпрацею щодо тарифів на роумінг та спільними діями операторів України та ЄС щодо забезпечення доступного підключення для українських біженців. Участь у BEREC дає змогу NCEC приєднатися до нашої команди заради просування підключення та розширення можливостей для кінцевих користувачів.”