На період воєнного стану скасовується плата за доступ до елементів інфраструктури об`єктів електроенергетики (оновлено)

З початку введення воєнного стану до НКЕК надходили звернення від постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг щодо проблемних питань оплати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики.

В умовах правового режиму воєнного стану постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг продовжують свою роботу, забезпечуючи стабільність магістральних ліній, неушкодженість каналів передачі даних, підтримку інтернет-з’єднань для надання важливих послуг населенню та органам влади.

Водночас, значна частина споживачів покинули домівки і офіси та тимчасово не користуються електронними комунікаційними послугами, відтак зменшився обсяг доходів за надані комунікаційні послуги. Відповідно, у постачальників електронних комунікаційних мереж відсутні джерела для покриття витрат за доступ до опор лінії електропередачі.

Ми з розумінням ставимось до ситуацій, що виникають під час воєнного стану у постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг і намагаємося сприяти їх оперативному вирішенню. За сприяння НКЕК та спільно із представниками Мінцифри, ДССЗЗІ та НЦУ, Міненерго було прийнято наказ від 24.03.2022 № 137 «Про внесення змін до Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики».

Таким чином, розділ IV Методики доповнено пунктом 13 такого змісту: «13. На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та 60 днів після його припинення або скасування розмір періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики з використанням несучої спроможності будівель, споруд і однієї опори становить 1 копійку на місяць.».

Відповідним листом Міненерго повідомило операторів розподілу (обленерго) про зазначені зміни та наголосило на необхідності здійснення належних перерахунків розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики.

Додатково у вказаному листі зазначено про недопустимість відключення та/або демонтажу технічних засобів електронних комунікацій у період дії Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». З метою здійснення відповідних перерахунків рекомендується звертатись до операторів розподілу у письмовому вигляді.

А у разі виникнення проблемних питань щодо здійснення перерахунків, Мінцифри просить надсилати звернення на електронну поштову адресу hladyshenko@thedigital.gov.ua.

На необхідності здійснення відповідних перерахунків розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики і недопустимості відключення та/або демонтажу технічних засобів електронних комунікацій у період дії Указів Президента «Про введення воєнного стану в Україні» налолошує своїм листом і Мінцифри, яке рекомендує звертатись до операторів розподілу у письмовому вигляді.