Українські біженці в країнах ЄС і надалі отримуватимуть доступний зв’язок

08 квітня 2022 року Голова НКЕК Олександр Животовський та членкиня НКЕК Лілія Мальон взяли участь у онлайн зустрічі під головуванням Єврокомісара Т. Бретона та депутатки Європарламенту А. Вінцінг, за участі Голови BEREC А. Сіпкес, представників Європейської Комісії, а також європейських та українських мобільних операторів.

Під час зустрічі було підписано Спільну заяву українських та європейських операторів телекомунікацій, яка має на меті створити більш стабільну структуру, щоб допомогти українцям, які вимушено переміщуються Європою, підтримувати без надмірних витрат зв'язок з родиною та друзями вдома.

Підписання відбулося під егідою та за підтримки Європейської Комісії та Європейського парламенту, а також за сприяння BEREC та НКЕК. Широка підтримка дозволить розширити добровільні заходи для організації доступного зв’язку між країнами ЄС та Україною та зробить їх більш стабільними та стійкими настільки, наскільки це буде потрібно.

Сьогодні Спільну заяву підписали 27 операторів, 24 європейські оператори та 3 українські оператори мобільного зв’язку: Київстар, ВФ Україна та lifecell.

Заява відкрита для всіх операторів, які бажають її  підписати у будь-який час від сьогоднішнього дня і протягом наступних трьох місяців її дії.

Спільна заява має стати практичним кроком до подальшого грунтовного діалогу про приєднання України до єдиного роумінгового простору ЄС, забезпечить  стійкість та  вигоду як для України, так і для ЄС.

У свою чергу, Європейська Комісія, BEREC та НКЕК продовжать моніторинг розвитку подій та добровільні заходи зі сторони операторів у питаннях підтримки українських біженців.

Ми вдячні операторам, які з перших днів війни вжили низку таких важливих заходів і підтримали українських біженців. Зараз як ніколи бізнес і держава - разом.

Разом до Перемоги!