НКЕК продовжує співпрацю з іноземними партнерами щодо підтримки українських біженців в ЄС

За даними ООН, близько 4 млн українців були змушені покинути свої домівки і виїхати за кордон, за даними європейських колег, понад 2 млн з них - це українські “роумери”, і вочевидь ця цифра ще буде збільшуватися. Необхідною є підтримка наших громадян за кордоном та надання їм допомоги,, у тому числі і у послугах сфери телекомунцікацій.

НКЕК спільно з BEREC та Європейською Комісією працюють над виробленням механізму продовження дії заходів, які були впровадженні європейськими операторами з метою підтримки українських біженців на території ЄС, зокрема шляхом  зниження/скасування плати за послуги міжнародного роумінгу та міжнародних дзвінків в Україну.

29 березня 2022 року відбулася зустріч під головуванням комісара Європейської Комісії Тьєррі Бретона за участі керівництва BEREC та європейських операторів телекомунікацій та їх асоціацій, що була присвячена обговоренню питання продовження підтримки українських біженців шляхом скасування плати за послуги міжнародного роумінгу та на міжнародні дзвінки в Україну. До участі у зустрічі також були запрошені Голова НКЕК Олександр Животовський та членкиня НКЕК Лілія Мальон. Європейські оператори підтвердили свою  готовність продовжувати підтримку українських біженців і  наголосили на необхідності виробити двосторонній механізм для довгострокової перспективи. Наразі на експертному рівні напрацьовується можливий формат такого механізму,  про що буде поінформовано вже найближчим часом.