НКЕК продовжує співпрацю з BEREC у питаннях підтримки України

НКЕК на постійному зв’язку з керівництвом Органу європейських регуляторів електронних комунікацій - BEREC - для оперативного вирішення питань підтримки українських громадян на території ЄС, а також вжиття заходів щодо подальшого введення санкцій проти росії.

Раніше ми вже інформували, що оператори електронних комунікацій з 22 європейських країн вжили першочергові заходи і підтримали українських біженців: зокрема, суттєво знизили, а деякі і повністю скасували плату за послуги роумінгу та міжнародні дзвінки в Україну, а також запровадили і низку інших кроків завдяки спринню і конструктивному  діалогу з BEREC та ЄС.

Зважаючи на те, що вказані заходи були введені телекомунікаційною спільнотою ЄС попередньо на місяць, наразі НКЕК продовжує комунікацію, щоб цей термін було продовжено і надалі. І ми вже отримали реакцію на наше прохання: 16.03.2022 Голова BEREC Аннемарі Сіпкс висловила сподівання, що вказані заходи будуть реалізовані допоки триває війна в Україні.

Окрім того, зазначимо, що також було прийняте рішення про впровадження санкцій ЄС щодо блокування телеканалів агресора RT та Sputnik. BEREC надав роз`яснення провайдерам доступу до Інтернету, що Регламент відкритого Інтернету (REGULATION (EU) 2015/212) не є перешкодою для впровадження санкцій ЄС щодо блокування RT та Sputnik для виконання правових актів ЄС та вказав, які домени та субдомени підпадають під дію санкцій.