Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКЕК ініціює зміни щодо плати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики для постачальників послуг електронних комунікацій

До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) надходять звернення від постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг щодо проблемних питань в частині оплати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики.

В умовах правового режиму воєнного стану постачальники електронних комунікаційних мереж продовжують свою роботу, забезпечуючи стабільність магістральних ліній, неушкодженість каналів передачі даних, підтримку інтернет-з’єднань для надання важливих послуг населенню та органам влади.

Водночас, значна частина споживачів покинули домівки і офіси та тимчасово не користуються електронними комунікаційними послугами, відтак зменшився обсяг доходів за надані комунікаційні послуги.

Відповідно, у постачальників електронних комунікаційних мереж відсутні джерела для покриття витрат за доступ до опор лінії електропередачі.

Ми з розумінням ставимось до ситуацій, які виникають під час воєнного стану у постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, тому спільно із представниками Мінцифри, Міненерго, ДССЗЗІ та НЦУ працюємо над вирішенням цього питання. Наші пропозиції до Кабінету Міністрів України наступні:

1. Сприяти скасуванню нарахуванню періодичної плати за доступ до інфраструктури об’єктів електроенергетики із 01 березня  2022 року до кінця запровадженого правового режиму воєнного стану;

2. Внести зміни до методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта електроенергетики, встановивши її на рівні 1 копійки за одну опору лінії електропередачі на місяць.

Сподіваємося, Кабінет Міністрів України підтримає надані пропозиції та здійснить низку відповідних заходів щодо їх реалізації.