У національному роумінгу працюють усі месенджери та передача даних

Національний роумінг уже працює на території усієї України у мережах операторів мобільного зв’язку. За інформацією операторів, послугою національного роумінгу скористалися 1,3 млн абонентів, які отримали змогу вийти на зв'язок із використанням мережі іншого оператора. Відсьогодні у режимі національного роумінгу доступна і передача даних, тобто працюватимуть месенджери та можна буде надіслати чи отримати відео- та фотоповідомленя.

Зазначена послуга дозволяє, у випадку відсутності покриття мережі власного постачальника послуг (домашнього оператора), а саме: ураження елементів критичної інфраструктури (відсутність електропостачання, пошкодження волоконно-оптичних ліній зв’язку або фізичного знищення базової станції) переключатися на мережі інших постачальників для отримання електронних комунікаційних послуг.

Зазначаємо, що послуга національного роумінгу є в певному розумінні ОБМЕЖЕНОЮ. Тобто в мережі «гостьового оператора» на сьогодні можливо отримати лише такі електронні комунікаційні послуги, як голосовий зв’язок, передача СМС-повідомлень та передача даних на базових швидкостях технологій 2G та 3G.

Звертаємо увагу абонентів, що впровадження послуги національного роумінгу здійснено для забезпечення потреб населення у скрутних умовах війни з російським аргесором. Через це послуга має технічні обмеження, оскільки мережа одного оператора не в змозі одночасно у повній мірі обслуговувати всіх своїх абонентів та гостьових.

ПРОСИМО не зловживати розмовами по мобільному телефону та обмежити передачу та завантаження об’ємних відео- та фотофайлів.

Разом до Перемоги!