Міжнародна ізоляція агресора в МСЕ

Світова спільнота безпрецедентно підтримує Україну в боротьбі з аргесором, в тому числі ізолюючи ворога від участі у міжнародних заходах та об'єднаннях. Найвпливовішим з таких об'єднань у сфері зв'язку є Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ), що також є спеціалізованим агентством ООН, де росіяни завжди мали сильні позиції та вплив на прийняття ключових рішень.

Спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, НКЕК та УДЦР активно працюють над заходами, спрямованими на блокування росії в МСЕ.

Адміністрація Держспецзв’язку вже звернулася до МСЕ з вимогою підтримати Україну в момент війни, розв’язаної росією проти України, та з переліком грубих порушень агресором принципів міжнародного права, у тому числі й у сфері електронних комунікацій та радіочастотного спектру, а також з конкретними закликами і вимогами щодо дій МСЕ.

            На сьогодні, через постійні обстріли ворога:

  • деякі регіони України залишаються повністю або частково відрізаними від телекомунікаційних послуг. Люди не можуть викликати рятувальників, лікарів та інші спеціальні служби. А оператори зв’язку часто не мають змоги усувати аварії через те, що ведуться активні бойові дії;
  • знищується інфраструктура телевізійних мереж. Ракетами обстріляні телевежі у Києві, Харкові та Лисичанську;
  • захоплена телевежа у Херсоні, а в регіоні відбувається трансляція російських телеканалів з незаконним використанням радіочастотного спектру України, що є причиною тотальної дезінформації українського населення на захоплених територіях. 

 Все це – лише мала частина грубих порушень російським фашистами принципів міжнародного права, у тому числі й у сфері електронних комунікацій.

Крім того. РФ як член Ради Безпеки ООН з 2014 року системно порушує не тільки Статут ООН і основоположні принципи міжнародного права, руйнує міжнародний мир і безпеку, але й порушує міжнародне законодавство у сфері електронних комунікацій та радіочастотного спектра, Статут та керівні документи МСЕ. Також агресор порушує міжнародні принципи функціонування телекомунікаційних мереж загального користування шляхом зміни в односторонньому порядку на тимчасово окупованих територіях України (Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) міжнародної системи нумерації та національної системи нумерації України і використання коду країни «7», який виділений МСЕ виключно для РФ та Республіки Казахстан.

Ми закликаємо МСЕ виступити з заявою про підтримку України, її територіальної цілісності, засудження дій РФ, а також спільно з країнами-членами МСЕ вжити усіх можливих заходів, щоб зупинити протиправні дії РФ як в цілому, так і в частині незаконного захоплення телекомунікаційних мереж українських операторів, самовільну зміну української системи нумерації на тимчасово окупованих територіях України та неправомірне використання номерного ресурсу з боку РФ, усунути кандидатів країни-загарбника з виборів у структури МСЕ, а також суттєво обмежити взаємодію з агресором.