Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію “Агресія проти України”

02 березня 2022 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію “Агресія проти України”, в якій засуджує вторгнення Російської Федерації в Україну і вимагає РФ негайно вивести війська з України.

Авторами резолюції виступили члени Ради Безпеки ООН США та Республіка Албанія, співавторами – майже 100 країн.

Резолюцію підтримала 141 країна, що є рекордною кількістю голосів за українську резолюцію з 2014 року. Проти проголосували РФ, Республіка Білорусь, яка залучена до вторгнення, Сирійська Арабська Республіка, Держава Еритрея та КНДР.

Резолюція засуджує найрішучішим чином агресію РФ проти України в порушенні Статуту ООН, зокрема рішення РФ від 24 лютого 2022 року про проведення “спеціальної військової операції” в Україні, а також зазначає, що військові дії РФ на суверенній території України мають масштаб небачений у Європі протягом десятиліть, і що необхідні термінові дії, щоб врятувати це покоління від лиха війни.

Своїм рішенням Генасамблея ООН вимагає від РФ негайного припинення застосування сили проти України та утримання від будь-якої подальшої незаконної погрози або застосування сили проти будь-якої держави-члена, а також вимагає від РФ негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, негайно та беззастережно скасувати рішення щодо статусу окремих районів Донецької та Луганської областей України.

Відповідна резолюція є передусім фіксацією злочинів Росії та може в подальшому використовуватися в міжнародних судах.