Відбулося перше засідання НКЕК

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК, Регуляторний орган) пройшла усі процедури набрання чинності, визначені новим законодавством. Тепер основоположні законодавчі норми діяльності у сфері електронних комунікацій розкривають два закони:

На засіданні 18 лютого 2022 року затверджено Регламент НКЕК, за яким працюватиме Регуляторний орган. Регламент НКЕК встановлює порядок організації діяльності центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Із основного відзначимо наступне:

  • Повноваження, права та обов’язки Голови, членів та апарату Регуляторного органу;
  • Планування роботи та звітування Регуляторного органу;
  • Принципи та порядки нормотворчої діяльності Регуляторного органу;
  • Процедурні та організаційні засади роботи Регуляторного органу.

Засідання Регуляторного органу проводитимуться у формі відкритих або закритих слухань. На відкритих слуханнях розглядаються всі питання, розгляд яких належить до повноважень Регуляторного органу, крім питань, що містять інформацію з обмеженим доступом.

У відкритих слуханнях  брати участь мають право представники суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ЗМІ.

Регламентом НКЕК визначено день та час проведення регулярних щотижневих засідань НКЕК - СЕРЕДА, 10:00.

Ми і надалі продовжуємо керуватися принципами відкритості, прозорості та гласності процесу державного регулювання. Найближчим часом  Регуляторний орган планує розробити низку нормативно-правових актів для організації виконання новел законодавства. Усі проекти будуть обговорюватися публічно, шляхом консультацій з учасниками ринку та представниками громадськості.

Запрошуємо до співпраці, слідкуйте за повідомленнями на офіційній сторінці Регуляторного органу, в мережі YouTube, соціальній мережі FB.