Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ розробила оновлені рекомендації користувачам радіообладнання для його безпечної експлуатації

У сучасному житті кількість безпроводових пристроїв у нашому побуті повсякчас збільшується. Будь-який радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій має певні вимоги до використання. Неправильна експлуатація із порушенням вимог може потенційно створювати радіозавади та мати негативний вплив на здоров’я та безпеку людей і тварин. Щоб уникнути невірної експлуатації, виробник зобов’язаний надати споживачу необхідну інформацію щодо використання радіообладнання.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) вже багато років тісно співпрацює з Європейською Бізнес Асоціацією (EBA) у питаннях ввезення в Україну радіообладнання. Після кількох раундів публічних консультацїй НКРЗІ виступила з ініціативою та розробила нові правила надання виробником радіообладнання інформації для споживачів.

Фокус змін – зрозуміла для споживача інформація про мультистандартне радіообладнання, стандартизоване позначення діапазонів частот для мобільного зв’язку, вказівки з техніки безпеки та умови користування пристроєм, а також зобов’язання для виробників мобільних телефонів надавати споживачу інформацію стосовно впливу на людину електромагнітних полів мобільного телефону та конкретні значення питомої потужності поглинання випромінення людським тілом (SAR).

Сьогодні презентували оновлені вимоги членам ЕВА. Принагідно дякуємо за активну співпрацю та слушні пропозиції до уніфікації відображення стандартних назв діапазонів частот та технологій, що були нами враховані у процесі розробки змін до Правил надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на нашому вебсайті.