Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ бере участь у Робочій групі з питань протидії шахрайству з використанням мобільних мереж

09 лютого 2022 року представники НКРЗІ, Міністерства цифрової трансформації України, Державного підприємства «Дія» за участі народного депутата Олександра Федієнка взяли участь у засіданні Робочої групи на майданчику Національного банку України щодо вирішення нагальних питань із запобігання шахрайським діям, зокрема, в частині використання вкрадених або відновлених сім-карток мобільних операторів.

Створення перепон для шахраїв у їх неправомірних діях кожним з регуляторів у комплексі суттєво зменшить кількість таких випадків. Наші спільні зусилля будуть спрямовані саме на зниження кількості шахрайських випадків та на захист абонентів мобільного зв'язку і користувачів фінансових онлайн послуг. Коло питань, які наразі є на опрацюванні робочої групи: вимоги до ідентифікації/аутентифікації/верифікації/авторизації клієнта банку через системи дистанційного обслуговування банків, введення додаткових механізмів валідації при заміні сім-карти у постачальника послуг мобільного зв'язку.

НКРЗІ опрацьовують низку завдань у співпраці із фінансовим регулятором для створення комплексних заходів запобігання шахрайським діям при наданні фінансових послуг.