Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ: як відбувається вимірювання параметрів якості зв’язку та мобільного інтернету 4G на міжнародних трасах

Під час поїздки автошляхом М-03 на відрізку «Київ-Пирятин» учасникам та журналістам було продемонстровано роботу спеціалізованого випробувального комплексу обладнання УДЦР, що  вимірює параметри якості зв’язку. Ці вимірювання продемонстрували відповідність якості сигналу протягом усього маршруту.

Cистема моніторингу якості послуг мобільного зв’язку призначена для проведення моніторингу показників якості на мережах операторів мобільного зв’язку. Головна мета цієї роботи – інформування споживачів про якість послуг. Власне моніторинг передбачає проведення певних тестів (випробувань) якості послуг під час пішого переміщення або драйв-тесту по містах, населених пунктах та дорогами України, а також у метрополітені, приміщеннях та на відкритій місцевості.

Такі тести проводяться спеціальними випробувальними комплексами, що вбудовуються у автомобілі для проведення драйв-тестів або розміщуються у рюкзаках для пішого переміщення. Під час проведення тестів (випробувань) якості послуг значення збираються і зберігаються  на центральному сервері системи моніторингу. Далі  обробка та аналіз зібраних результатів відбувається за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке дозволяє:

  • формувати дані для їх візуалізації на онлайн-картах для інформування споживачів;
  • проводити порівняння фактичних результатів випробувань показників якості  з теоретичними розрахунками покриття території технологією 3G або 4G;
  • виявляти місця з проблемною якістю та  планувати проведення заходів державного нагляду (контролю).

Генеральний директор УДЦР Володимир Корсун:

«На відрізку дороги М-03 «Київ-Пирятин», який ми щойно подолали, параметри якості відповідають усім заявленим рівням. Це підтверджують і попередні заміри на обладнанні моніторингу. Ще півроку тому тут мали місце суттєві прогалини і так звані «білі плями» у покритті, сьогодні ж ми на власному досвіді пересвідчуємося у належній якості сигналу, що відповідає усім стандартам та параметрам, затвердженим нещодавно».