Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ засвідчено якість 4G на відрізку «Київ - Пирятин» міжнародного автошляху М-03

Сьогодні, 31 січня 2022 року, НКРЗІ разом з колегами із Мінцифри, Держспецзв’язку та УДЦР пересвідчилися у якості покриття 4G на автошляху М-03 під час поїздки по маршруту Київ - Пирятин.  Навесні 2021 року два найбільші українські оператори - «Київстар» та «Vodafone Україна» відгукнулися на заклик держави достроково у 2021 році покрити чотири міжнародні автошляхи якісним звʼязком 4G: Київ – Львів, Київ – Одеса, Київ – Харків та Київ – Дніпро. Вони підтримали намір держави пришвидшити розбудову мереж вздовж основних автомагістралей, хоча на цей процес у ліцензіях виділено 36 місяців, тобто до початку 2023 року.

З весни минулого року НКРЗІ, УДЦР, ДССЗЗІ, Мінцифри та оператори ретельно працювали над усіма питаннями, що супроводжують побудову нових базових станцій, особливо у незаселених місцях, та за півроку суттєво розширили покриття мобільним інтернетом вздовж основних автошляхів України. Під час прес-брифінгу за результатами поїздки членкиня НКРЗІ Вікторія Трощенко зазначила: «Як ми сьогодні могли переконатися, якість зв’язку стала відчутно краще. Навіть у порівнянні із ситуацією півроку тому. Ми спільно з операторами опрацьовували кожен проблемний кейс побудови базових станцій у конкретній локації та надавали сприяння у вирішенні питань. Часто це були проблемні питання виділення земельних ділянок місцевими громадами, підключення електроживлення та інші питання доступу до інфраструктури. Зі свого боку ми залучали місцеву владу, шукали та знаходили підтримку губернаторів областей. В результаті за півроку операторами побудовано вздовж 4х міжнародних магістралей 50 базових станцій та модернізовано більше 150».

Під час поїздки учасникам та журналістам було продемонстровано роботу спеціалізованого випробувального комплексу обладнання УДЦР, що  вимірює параметри якості зв’язку. Вимірювання продемонстрували відповідність якості сигналу на усьому маршруті.