Підсумки засідання НКРЗІ від 21 грудня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на користування РЧР України строком на 5 років:

 • підприємцю Бігуну В.П. для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області;
 • Товариству з додатковою відповідальністю «Телекомунікаційні системи» для цифрового транкінгового радіозв’язку (транкінгового радіозв’язку) у м. Київ.

Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) на 5 років: ТОВ «лайфселл» у м. Київ та 22 регіонах України; Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в Одеській області.

Комісія переоформила три ліцензії на користування РЧР:

 • підприємцю Лещенку В.Б. у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області терміном дії по 23.07.2022;
 • у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - дві ліцензії: ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській та Одеській областях терміном дії по 17.05.2026; ПрАТ «ДАТАГРУП» для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ та 24 регіонах України терміном дії по 11.02.2027.

Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР України:

 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ПП «Цифрові Комунікації» у Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській областях з 22.12.2022 по 21.12.2027;
 • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) дві ліцензії: ПП «Центр Віртуальної Реальності» у Дніпропетровській області з 10.04.2022 по 09.04.2027; ТОВ «АргоКом» у Тернопільській області з 07.04.2022 по 06.04.2027.

Також Комісія вирішила видати ТОВ «МАКСНЕТ» дублікат ліцензії № 10579 від 09.09.2021на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), визнавши недійсною ліцензію, що була втрачена.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявами ліцензіатів анулювала 10 ліцензій на користування РЧР України з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію:

 • вісім ліцензій для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) підприємцям: Донченку В.М. на території Запорізької області; Папіну С.С. на території Дніпропетровської області; дві ліцензії Румянцеву О.В. на території Полтавської області; чотири ліцензії ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» на території Львівської області; на території Чернігівської області; дві ліцензії у м. Київ;
 • дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» на території Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей; на території м. Київ.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи листи ДП «Український державний центр радіочастот» Комісія анулювала ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» 12 дозволів на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пунктів 1 рішень НКРЗІ від 30.11.2021 № 449 та від 07.12.2021 № 466 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу I Реєстру два типа радіообладнання: пульт дистанційний керування квадрокоптером торговельної марки «DJI» типу DJI Smart Controller, Китай, та станцію базову систем стільникового зв'язку GSM-1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв'язку IMT (LTE) торговельної марки «Huawei», Китай.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «АЛКОМА» та ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «РОМСАТ» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох типів РЕЗ: передавача цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T R&S TMV9evo, виробництва Німеччини та двох станцій радіорелейних цифрових торгівельної марки ALCOMA моделі AL11U виробництва України.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про трьох операторів: ТОВ «ПОШТА 911», яке надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, окрім населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя; ПП «ДІОН-ТРАНС», якей надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; та на території країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції); ТОВ «СЛАВУТИЧ-АВТОТРАНС», яке надаватиме ті ж послуги на території всієї України, окрім окупованих територій; здійснюватиме міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції).

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами вилучила номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

 • у ТОВ «БІНОТЕЛ» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; код оператора 33 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України;
 • у ТОВ «WORLD SERVICE» - 10000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • у ТОВ «АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • у ТОВ «Т.Р.Комьюнікейшн»: код оператора 99 послуги вибору альтернативного маршруту міжміського фіксованого телефонного зв’язку на території м. Київ та Харківської області; національний ідентифікаційний код 893 мережі призначення на території м. Київ та Харківської області.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила три дозволи на використання номерного ресурсу:

 • ТОВ «БІНОТЕЛ» - код оператора 33 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають») на території України;
 • ТОВ «WORLD SERVICE» - 10000 номерів у м. Київ;
 • ТОВ «Т.Р.Комьюнікейшн» - національний ідентифікаційний код 893 мережі призначення на території м. Київ та Харківської області.

Комісія виділила номерний ресурс на строк 5 років:

 • ПАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД» - 1000 номерів у м. Дніпро;
 • ТОВ «БІНОТЕЛ - 10000 номерів у м. Харків; код оператора 88 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • ТОВ «WORLD SERVICE» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
 • ТОВ «АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Рішення НКРЗІ щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

З метою виконання Закону України «Про електронні комунікації» та враховуючи резолюцію Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля до цього Закону від 19.01.2021 № 1042/1/1-21, Комісія схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про розміри плати за видачу, переоформлення, продовження строку дії дозволу на користування ресурсом нумерації і порядок її внесення». Проект постанови буде подано до заінтересованих державних органів та на розгляд Кабінету Міністрів України.

Відповідно до Закону України від 16 грудня 2020 року № 1089-IX «Про електронні комунікації» Комісія внесла зміни до рішення НКРЗІ від 31 липня 2015 року № 394 «Про затвердження Порядку надання послуг із перенесення абонентських номерів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 серпня 2015 року за № 1019/27464. Також Комісія затвердила Зміни до Порядку надання послуг із перенесення абонентських номерів, затвердженого цим рішенням. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Розглянувши надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання послуг конфіденційного зв’язку органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним підприємствам, установам та організаціям», Комісія погодила його без зауважень.

Розглянувши проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 673-р», надісланий листом Національної поліції України, та відповідно до параграфа 37 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, Комісія погодила проєкт без зауважень.

У зв’зку з кадровими змінами Комісія прийняла рішення зробити часткову зміну пункту 1 рішення НКРЗІ від 16.08.2016 № 423 «Про утворення тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону та визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень НКРЗІ», зі змінами.

Відповідно до Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та за результатом розгляду звернення ТОВ «Хуавей Україна» щодо продовження терміну проведення демонстрації закритого тестового сегменту мережі 5G у місті Києві, Комісія запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ТОВ «Хуавей Україна» у місті Києві. Це рішення буде направлено також до Генерального штабу Збройних Сил України та ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР). Окрім того, Комісія рекомендувала ТОВ «Хуавей Україна» за результатами демонстрації радіообладнання у місячний термін направити до НКРЗІ письмовий звіт.

Комісія розглянула і погодила без зауважень проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Методики розрахунків електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і радіоелектронних засобів рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління у смугах радіочастот 703-733 та 758-788 МГц».

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, розглянувши лист УДЦР щодо погодження включення до переліку об’єктів оренди другого типу державного нерухомого майна, Комісія надала згоду на передачу в оренду нерухомого майна, що є державною власністю, службового приміщення у м. Рівне, балансоутримувач – Західна філія УДЦР.

Керуючись Господарським кодексом України, Порядком списання об’єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314, розглянувши звернення УДЦР та взявши до уваги протокол засідання Комісії з розгляду питань стосовно списання майна НКРЗІ від 14.12.2021, Комісія надала згоду на списання майна УДЦР, виявленого в результаті інвентаризації.

Розглянувши лист УДЦР, відповідно до Тарифів на роботи (послуги) УДЦР, затверджених рішенням НКРЗІ від 17.09.2021 № 302, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03.09.2021 за № 1160/36782 (далі – Тарифи), Комісія погодила на 2022 рік зниження рівня Тарифів.