Голова НКРЗІ Олександр Животовський оглянув сенсорну мережу для контролю за використанням радіочастот у м. Рівне і привітав трудовий колектив УДЦР

Розгортання нової складової національної системи радіочастотного моніторингу стало предметом обговорення виїзної наради Голови НКРЗІ Олександра Животовського з керівництвом УДЦР, яка проходила у місті Рівне. У нараді взяв участь Генеральний директор УДЦР Володимир Корсун.

Фахівці УДЦР представили технологічні можливості сенсорної мережі, її переваги над діючою системою радіочастотного моніторингу, а також перспективи її подальшого розвитку. Наразі сенсорна мережа дозволяє реалізувати розширений перелік функціональних завдань радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України, створює можливість здійснення контролю за смугами частот у цілодобовому режимі 24/7, відстеження змін у параметрах випромінювання радіоелектронних засобів безпосерердньо з робочого місця, аналізу зайнятості радіочастотного спектру на базі великого масиву даних.

Наразі сенсорна мережа в повноцінному режимі працює в містах Київ, Львів та Бориспіль, у  дослідній експлуатації - в містах Луцьк, Рівне і Тернопіль. Завершуються роботи щодо запуску мережі в містах Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Вінниця, Житомир та Хмельницький.

Загалом в планах УДЦР забезпечити покриття сенсорною мережею усіх обласних центрів України та найбільших районних центрів. Із впровадженням проекту побудови розгалуженої сенсорної мережі регуляторний орган отрмає ще більш дієвий інструмент для контролю за ефективністю використання радіочастотного спектра. Це дозволить забезпечити прийняття максимально ефективних рішень як щодо використання радіочастот діючими користувачами, так і щодо перспектив впровадження нових технологій зв’язку.

На нараді також обговорено результати роботи УДЦР за 2021 рік і стратегічні плани УДЦР на 2022 рік. Голова НКРЗІ звернув увагу на важливість розбудови сенсорної мережі, а також сучасної та ефективної системи моніторингу якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку.

Наприкінці наради Олександр Животовський подякував колективу УДЦР та особисто генеральному директору УДЦР за ефективну та якісну роботу та від імені Прем’єр-міністра України вручив Почесну грамоту Кабінету Міністрів України трудовому колективу підприємства за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері зв’язку та інформатизації.