Підсумки засідання НКРЗІ від 14 грудня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія видала ТОВ «лайфселл» три ліцензії на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ, Київській, Житомирській, Рівненській областях; у 17 регіонах України; у м. Київ та 24 регіонах України строком на 5 років.

Комісія продовжила термін дії восьми ліцензій на користування РЧР:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) дві ліцензії: підприємцю Суслову О.С. в Одеській області з 06.06.2022 по 31.12.2026; ТОВ «САТЕЛИТ НЭТ СЕРВИС» у Донецькій області з 28.05.2022 по 31.12.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) шість ліцензій: підприємцям Максимову С.В. у Миколаївській області з 21.06.2022 по 20.06.2027; Гриньків Н.О. у Луганській області з 10.05.2022 по 09.05.2027; ТОВ Багатопрофільній фірмі «ЕКСПРЕС, ЛТД» у Запорізькій області з 05.04.2022 по 04.04.2027; ТОВ «ФРІРАЙД» у Київській області з 25.04.2022 по 24.04.2027; ТОВ «Лангейт» у Чернівецькій області з 31.05.2022 по 30.05.2027; ТОВ «ЛЬВІВТЕХНОІНВЕСТ» у Закарпатській та Львівській областях з 27.04.2022 по 26.04.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ Багатопрофільній фірмі «ЕКСПРЕС, ЛТД» у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Запорізької області у зв’язку з відсутністю підстав для продовження терміну дії цієї ліцензії, оскільки, за заявою цього ж товариства, пунктом 2.3 рішення НКРЗІ від 15.05.2018 № 261, зазначена ліцензія переоформлена та є недійсною, та враховуючи пункт 2.5 рішення НКРЗІ від 14.12.2021 № 475, яким продовжено термін дії відповідної ліцензії.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «ЛАН ТРЕЙС» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Київської області у зв’язку з невідповідністю заявника та поданих документів вимогам Ліцензійних умов користування РЧР України.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія анулювала ТОВ «МегаЛайн» 489 дозволів на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР України. Це рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 23.11.2021 № 438 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр), Комісія внесла до розділу I Реєстру два пристрої автомобільні радіолокаційні торговельної марки «Bosch» моделі F5CP32, виробництва Німеччини.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяви ТОВ «Підприємство з іноземними інвестиціями «АСБІС-УКРАЇНА» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічних експертиз з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ Комісія визначила можливим застосування трьох типів обладнання радіодоступу виробництва компанії Ubiquiti Network, Inc (США).

Рішення Комісії про виключення з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємця Боярського С.В. у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія за заявою виділила АТ «Укртелеком» номерний ресурс на 5 років з подальшою видачею дозволів на використання:

  • 18 кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у містах: у смт Велика Лепетиха Каховського району Херсонської області; у смт Тростянець Гайсинського району Вінницької області; у смт Маньківка Уманського району Черкаської області; у м. Миронівка Обухівського району Київської області; у м. Бровари Київської області; у смт Верхній Рогачик Херсонської області; у м. Сєвєродонецьк Луганської області; у м. Світлодарськ Бахмутського району Донецької області; у м. Вугледар Донецької області; у смт Олександрівка Донецької області; у смт Вільшанка Кіровоградської області; у смт Демидівка Дубенського району Рівненської області; у м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області; у смт Зарічне Вараського району Рівненської області; у смт Гусятин Чортківського району Тернопільської області; у смт Магдалинівка Новомосковського району Дніпропетровської області; у смт Нововоронцовка Бериславського району Херсонської області; у м. Бершадь Гайсинського району Вінницької області;
  • код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ковель Волинської області.

Рішення НКРЗІ щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши надісланий листом Міністерства цифрової трансформації України проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання державної платформи стану розвитку широкосмугового доступу до Інтернету (broadband.gov.ua)», Комісія погодила його без зауважень.

НКРЗІ розглянула і погодила із зауваженнями та пропозиціями надісланий листом Міністерства оборони України проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення і ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення».

Розглянувши надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Перелік національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355, від 26.11.2021 № 16/03/02-1918 (далі - Перелік) та враховуючи вимоги другого заходу Плану заходів із впровадження Технічного регламенту радіообладнання, та враховуючи рекомендацію тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності РЕЗ та ВП, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 16.08.2016 № 423, Комісія погодила проект Переліку із зауваженнями та пропозиціями до нього.

Відповідно до законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про електронні комунікації», враховуючи лист Державної регуляторної служби України НКРЗІ затвердила План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік.

Відповідно до Господарського кодексу України, законів України «Про радіочастотний ресурс України», «Про управління об’єктами державної власності», розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.02.2012 №95-р, Статуту ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) Комісія внесла зміну у додаток 1 до рішення НКРЗІ від 05.03.2019 № 108 «Про майно Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (зі змінами), виклавши його у новій редакції.

Відповідно до Господарського кодексу України, Порядку відчуження об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 № 803 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 № 884), Комісія розглянула звернення УДЦР щодо надання дозволу на відчуження майна УДЦР і надала згоду на відчуження майна УДЦР, що має значний фізичний знос, відновлювальний ремонт якого здійснювати економічно недоцільно.

Відповідно до Господарського кодексу України, Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, а також розглянувши звернення УДЦР, Комісія внесла зміну до фінансового плану УДЦР на 2022 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 15.06.2021 № 229, виклавши його в новій редакції, і уповноважила Голову НКРЗІ Животовського О.М. підписати фінансовий план УДЦР на 2022 рік з внесеною зміною. Фінансові показники та фінансовий план УДЦР на 2022 рік буде подано до Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України та Державної податкової служби України.

Відповідно до законів України «Про управління об’єктами державної власності», «Про радіочастотний ресурс України», а також розглянувши звернення УДЦР, Комісія внесла зміну до інвестиційного плану УДЦР на 2022 рік, затвердженого рішенням НКРЗІ від 15.06.2021 № 230 та до інвестиційного плану УДЦР на 2022-2024 роки, затвердженого рішенням НКРЗІ від 15.06.2021 № 231, та виклала їх у новій редакції.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія затвердила План перевірок користувачів радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування на перший квартал 2022 року.