Підсумки засідання НКРЗІ від 07 грудня 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала підприємцю Петрову С.Є. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області строком на 5 років.

Комісія видала ПрАТ «ТЕЛЕСИСТЕМИ УКРАЇНИ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот: для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Дніпропетровській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» ліцензію на користування РЧР для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у м. Київ, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях терміном дії по 24.10.2022.

Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування РЧР України:

  • ТОВ «Перша інвестиційна спілка» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у 27 регіонах України з 10.12.2022 по 09.12.2027;
  • ПрАТ «ДОРІС» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Луганській області з 20.04.2022 по 19.04.2027;
  • ТОВ «ТЕЛЕКАНАЛ СТБ» - двох ліцензій для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ з 06.03.2022 по 05.03.2027 та з 27.03.2022 по 26.03.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявами анулювала дві ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ТОВ «ОНЛАЙНТЕЛЕКОМ» на території Сумської області та ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» на території Херсонської та Миколаївської областей з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Про визначення можливості застосування радіоелектронного засобу на території України

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, розглянувши заяву ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ Комісія визначила можливим застосування станції базової системи стільникового зв’язку GSM1800, IMT-2000 (UMTS) та міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT (LTE) торгівельної марки Huawei, Китай.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію про двох операторів: ТОВ «ГРУШИНСЬКИЙ ТРАНСПОРТІ», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн ЄС та на територію країн ЄС (Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції); ТОВ «ЧАРТЕРЕВРОБУС», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, Австрії, Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія за заявами вилучила номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

  • у ПрАТ «КИЇВСТАР» скорочений номер 1555 для організації інформаційно-довідкової служби соціального спрямування «Гаряча лінія» Маріупольської міської ради» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території м. Маріуполь Донецької області;
  • у ПрАТ «ДАТАГРУП» - у м. Київ: 77 300 номерів, два коди кінцеві пункту сигналізації мережі СКС-7 та код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7; у Київській області: 2000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бориспіль; 1000 номерів, код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бровари;
  • у ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - вісім кодів кінцевих пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Вінниця; м. Дніпро; м. Запоріжжя; м. Львів; м. Одеса; м. Полтава; м. Херсон; м. Харків; шість кодів транзитних пункту сигналізації мережі СКС-7: у м. Маріуполь Донецької області; м. Миколаїв; м. Суми; м. Чернігів; у м. Київ - два коди.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» на 5 років чотири дозволи на використання номерного ресурсу: 77 300 номерів у м. Київ; 2000 номерів у м. Бориспіль та 1000 номерів у м. Бровари.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на 5 років:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП»: чотири коди кінцеві пункту сигналізації мережі: СКС-7 - два у м. Київ; два у Київській області: м. Бориспіль та м. Бровари; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
  • ПрАТ «ВФ УКРАЇНА»: вісім кодів кінцевих пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Вінниця, м. Дніпро, м. Запоріжжя, м. Львів, м. Одеса, м. Полтава, м. Харків, м. Херсон; шість кодів транзитних пункту сигналізації мережі СКС-7: два у м. Київ, м. Маріуполь Донецької області, м. Миколаїв, м. Суми, м. Чернігів.

Цим же рішенням, враховуючи лист ТОВ «БІНОТЕЛ» з метою виправлення технічної помилки, Комісія внесла зміни до деяких рішень НКРЗІ.

Рішення НКРЗІ щодо проектів законів України та інших нормативно-правових актів

Розглянувши надісланий листом проєкт наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Технічних вимог до мереж рухомого (мобільного) зв’язку України і технічних засобів телекомунікацій щодо моніторингу та фільтрації сигнального трафіку», Комісія погодила його без зауважень.

Враховуючи Закон України «Про електронні комунікації», з набранням чинності яким (01 січня 2022 року) втрачають чинність закони України «Про телекомунікації» та «Про радіочастотний ресурс України», і те, що у НКРЗІ, яка є державним колегіальним органом та не є регуляторним органом в розумінні Закону, відсутні правові підстави для прийняття рішень про надання чи відмову у наданні адміністративних послуг, передбачених цими законами України та рішенням НКРЗІ від 07.03.2017 № 120 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, що надаються НКРЗІ», Комісія рекомендує: фізичним та юридичним особам, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій, користуються або мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України та планують звернутися до НКРЗІ за наданням адміністративних послуг, прискорити подання до НКРЗІ відповідних заяв про надання адміністративних послуг (за необхідності). Також Комісія рекомендує ДП «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) забезпечити своєчасне подання до НКРЗІ документів, необхідних для прийняття рішень про надання або відмову у наданні адміністративних послуг. Про прийняття цього рішення буде поінформовано Верховну Раду України, Комітет Верховної ради України з питань цифрової трансформації, Офіс Президента України та Кабінет Міністрів України.

Відповідно до законів України «Про радіочастотний ресурс України», «Про управління об’єктами державної власності» та враховуючи вимоги Методики проведення інвентаризації об’єктів державної власності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2005 № 1121, Комісія прийняла рішення провести інвентаризацію державного майна, яке обліковується на балансі УДЦР, що належить до сфери управління НКРЗІ. та рекомендувала УДЦР у термін до 31.01.2022 подати до НКРЗІ перелік державного майна за формою № 2б «Відомості про державне майно», затвердженою наказом Фонду державного майна України від 03.02.2006 № 197.

Враховуючи рішення НКРЗІ від 06.10.2020 № 382 «Про розгляд проекту заяви про наміри та проекту технічного завдання щодо реалізації проекту «Підтримка цифрової політики України» (далі – Проект), лист Представництва Європейського Союзу в Україні щодо укладання контракту з переможцем тендеру на реалізацію цього проекту технічної допомоги та визначення відповідальної особи від НКРЗІ щодо його реалізації, а також лист Секретаріату Кабінету Міністрів України, прийнято рішення здійснити в НКРЗІ реалізацію Проекту у якості одного із бенефіціарів, визначити Керівником Проекту від НКРЗІ члена НКРЗІ Мальон Л.В. та уповноважити її здійснювати загальне керівництво роботою з реалізації Проекту.