Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 23 листопада 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР) Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): ПП «ІВ - КОМ» у Тернопільській області з 29.05.2022 по 28.05.2027 та двох ліцензій ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» у Київській області з 15.03.2022 по 14.03.2027 та у м. Київ з 19.03.2022 по 18.03.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявою анулювала ТОВ «МегаЛайн» дві ліцензії на користування РЧР на території Тернопільської області: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи листи ДП «Український державний центр радіочастот», Комісія анулювала ТОВ «СОВ-А» 126 дозволів на експлуатацію РЕЗ та ТОВ «СКАЙТЕЛ ЮА» дозвіл на експлуатацію РЕЗ у зв’язку з анулюванням ліцензій на користування РЧР. Ці рішення підлягають виконанню одночасно з виконанням рішень НКРЗІ від 02.11.2021 № 406 та № 408 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про визначення неможливим застосування радіоелектронних засобів на території України

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, (далі - Реєстр) розглянувши заяви дочірнього підприємства з 100% іноземною інвестицією «Сіменс-Україна» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила неможливим застосування на території України приладу-розподілювача теплової енергії та мережевого блок-концентратору виробництва «QUNDIS GmbH», Німеччина, з використанням радіотехнології «Індуктивні радіозастосування» у зв’язку тим, що заявлений європейський стандарт ETSI EN 300 220-2 (національний нормативний документ, гармонізований з європейським нормативним документом ДСТУ ETSI EN 300 220-2:2017) не визначений як базовий (основний загальний) стандарт згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, і заявлені параметри радіообладнання та тип застосування не відповідають європейському стандарту ETSI EN 302 208.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла інформацію про оператора ТОВ «166 Карго Експрес», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія за заявою оператора вилучила номерний ресурс з подальшим скасуванням дозволів:

  • у ПрАТ «ДАТАГРУП» у Хмельницькій області: 24300 номерів у м. Хмельницький; 4000 номерів у м. Нетішин; 4000 номерів у м. Кам’янець-Подільський; 1000 номерів у селах Хмельницького району; 2000 номерів у м. Старокостянтинів та селах Старокостянтинівського району; у Хмельницькій області: три коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Старокостянтинів; у м. Кам’янець-Подільський; у м. Нетішин; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Хмельницький;
  • у АТ «Дніпровський машинобудівний завод»: 600 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами Комісія переоформила ПрАТ «ДАТАГРУП» дозвіл на використання номерного ресурсу на території Хмельницької області ємністю: 24300 номерів у м. Хмельницький; 4000 номерів у м. Нетішин; 4000 номерів у м. Кам’янець-Подільський; 1000 номерів у селах Хмельницького району; 2000 номерів у м. Старокостянтинів та селах Старокостянтинівського району на строк 5 років.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк 5 років:

  • ПрАТ «ДАТАГРУП» у Хмельницькій області: три коди кінцеві пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Старокостянтинів; у м. Кам’янець-Подільський; у м. Нетішин; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Хмельницький;
  • Казенному підприємству «Укрспецзв’язок» - код оператора послуги вибору відомчих телефонних мереж на території м. Київ, Київської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

Рішення НКРЗІ щодо нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до Закону України від 16.12.2020 № 1089-IX «Про електронні комунікації», враховуючи результати роботи робочої групи з імплементації Закону України «Про електронні комунікації», утвореної наказом Голови НКРЗІ від 15.03.2021 № 20/нк та листа Державної регуляторної служби України від 09.11.2021 № 7714/0/20-21, Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Змін до Порядку надання послуг із перенесення абонентських номерів». Даний проект буде подано на погодження до Міністерства цифрової трансформації України, Антимонопольного комітету України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши лист Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях та враховуючи лист Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Комісія погодила продовження Договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до державної власності від 25.04.2013 № 766 (зі змінами).

Відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Комісія затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб'єктів ринку телекомунікацій Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на 2022 рік. Ці  відомості до 01 грудня 2021 року будуть внесені до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).