Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 16 листопада 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо користування радіочастотним ресурсом України (далі-РЧР) Комісія видала ТОВ Компанії «Планета-Юг» ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) в Одеській області строком на 5 років.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «АМБРЕЛЛА С» три ліцензії на користування РЧР у Полтавській області для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 05.02.2023; терміном дії по 31.12.2022; терміном дії по 29.05.2022; а також ліцензію для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Полтавській області терміном дії по 24.05.2024.

Комісія продовжила АТ «Укртелеком» термін дії двох ліцензій на користування РЧР України у Херсонській області: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 13.03.2022 по 31.12.2026 та для радіорелейного зв'язку (радіорелейного зв'язку фіксованої радіослужби) з 28.03.2022 по 27.03.2027.

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи лист ДП «Український державний центр радіочастот» Комісія анулювала ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид» 436 дозволів на експлуатацію РЕЗ. Дане рішення підлягає виконанню одночасно з виконанням пункту 1 рішення НКРЗІ від 26.10.2021 № 393 на підставі частини шостої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, Комісія внесла до розділу I Реєстру пристрій автомобільний радіолокаційний торговельної марки «Bosch» моделі СR5СВСС виробництва Німеччини.

Рішення Комісії щодо ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, на підставі повідомлення Комісія внесла інформацію про оператора ТОВ «МОНПАРЕЛЬ», який надаватиме послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території України (крім окупованих територій); міжнародні прийом, обробку та перевезення поштових відправлень.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія за заявами вилучила наступний номерний ресурс:

  • у ТОВ «СОФТЛАЙН МОБІЛЬНІ СИСТЕМИ»: 100 номерів та два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ з подальшим скасуванням дозволів. Даний пункт набирає чинності з 30.11.2021;
  • у ДП «Промспецзв’язок»: 1300 номерів у м. Дніпро; 200 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

У зв’язку з переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила два дозволи на використання номерного ресурсу на строк 5 років: ТОВ «СОФТЛАЙН МОБІЛЬНІ СИСТЕМИ» - 100 номерів у м. Київ (даний пункт набирає чинності з 30.11.2021) та ДП «Промспецзв’язок» - 1000 номерів у м. Дніпро; 200 номерів у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк 5 років:

  • ТОВ «СОФТЛАЙН МОБІЛЬНІ СИСТЕМИ» два коди кінцеві пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ. Цей пункт набирає чинності з 30.11.2021
  • АТ «Укртелеком» чотири коди кінцеві пункту сигналізації мережі СКС-7 у Львівській області: у м. Самбір, м. Стрий, м. Броди, м. Дубляни.

Рішення НКРЗІ щодо нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації», Комісія затвердила Інструкцію з діловодства за зверненнями громадян у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Розглянувши надісланий листом проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження форм подання інформації до Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій», НКРЗІ погодила його без зауважень.