Підсумки засідання НКРЗІ від 02 листопада 2021 року

Рішення НКРЗІ щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія видала суб’єктам господарювання дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Кіровоградській області строком на 5 років та ПрАТ «Київстар» у Львівській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській областях строком на 15 років.

Комісія за заявами продовжила термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР):

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) дві ліцензії: ТОВ «Дісітел» у Запорізькій області з 16.02.2022 по 31.12.2026; ТОВ «ВЕП - КОМПАНІ» у Полтавській області з 16.02.2022 по 31.12.2026;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ліцензію ТОВ «ПАН - ТЕЛЕКОМ» у Черкаській області з 04.05.2022 по 03.05.2027;
  • для cупутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) дві ліцензії: ТОВ «СЕС СІРІУС УКРАЇНА» у м. Київ з 01.03.2022 по 28.02.2027; ПрАТ «ДАТАГРУП» у м. Київ з 21.02.2022 по 20.02.2027.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія за заявами анулювала чотири ліцензії на користування РЧР України з подальшим анулюванням дозволів на експлуатацію:

  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) ТОВ «СОВ-А» на території Рівненської області;
  • для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ТОВ «АІР СІСТЕМ КОММУНІКЕЙШН» на території Дніпропетровської області; дві ліцензії -  ТОВ «СКАЙТЕЛ ЮА» на території Вінницької області.

Відповідно до пункту 4 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39, враховуючи статтю 57 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», щодо користування РЧР України на платній основі, Комісія відмовила підприємцю Соколенку В.О. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської області у зв’язку з невідповідністю заявника та поданих документів вимогам ліцензійних умов користування РЧР, а саме: невиконання ліцензіатом зобов’язання щодо своєчасної та в повному обсязі сплати рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, про що зазначено у зверненнях Головного управління Державної податкової служби у м. Києві.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» Комісія відмовила ТОВ «ЛАН ТРЕЙС» у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Київської області у зв’язку з порушенням заявником термінів та форми подачі заяви.

Про ведення Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр), Комісія внесла до розділу 1 Реєстру станцію базову типу Radio Dot System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та стільникового зв’язку UMTS виробництва Швеції.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України Комісія за заявами вилучила у ТОВ «БІНОТЕЛ» номерний ресурс: 9000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Комісія переоформила чотири дозволи на використання номерного ресурсу:

  • у зв’язку з переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами ТОВ «БІНОТЕЛ» - 9000 номерів у м. Київ з видачею дозволу на строк 5 років:
  • у зв’язку з продовженням терміну задіяння номерного ресурсу, без зміни терміну дії дозволу АТ «Українська залізниця» три коди кінцеві пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Апостолове, м. Синельникове Дніпропетровської області та у м. Мелітополь Запорізької області строком на 1 рік.

Комісія виділила наступний номерний ресурс на строк 5 років:

  • ТОВ «БІНОТЕЛ»: код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
  •  ТОВ «КОЛЛСАП УКРАЇНА»: 1000 номерів у м. Київ; 300 номерів у м. Одеса; 300 номерів у м. Львів; 100 номерів у м. Дніпро; 100 номерів у м. Харків; 100 номерів у м. Запоріжжя; код оператора 22 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України.

Рішення НКРЗІ щодо нормативно-правових актів та інших документів

Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок», Порядку регулювання тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку, Комісія затвердила Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку на період з 01 грудня 2021 року, а також визначила таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 10 серпня 2021 року № 299 «Про затвердження Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 03.08.2019 № 403», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 26.08.2021 за № 1117/36739. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Відповідно до Закону України «Про телекомунікації», розглянувши повідомлення ПрАТ «ВФ Україна», Комісія виключила пропозицію ПрАТ «ВФ Україна» з каталогу пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2021 рік, вільний ресурс якої вичерпано та підтверджено відповідним повідомленням. Ці зміни будуть внесені до каталогу пропозицій щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж на 2021 рік.

Відповідно до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Статуту державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), враховуючи лист УДЦР, Комісія погодила організаційну структуру УДЦР.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, позиції 8 Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та за результатом розгляду звернення дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Еріксcон» щодо проведення демонстрації можливостей технології 5G на території АТ «Харківський машинобудівний завод «Світло шахтаря» в м. Харків, НКРЗІ запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання. Дане рішення буде направлено також до Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та УДЦР.

Відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, позиції 8 Переліку продукції, для якої застосовується спеціальний порядок оформлення, визначеного додатком 3 до Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого рішенням НКРЗІ від 13.02.2018 № 78, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2018 за № 282/31734, та за результатом розгляду звернення ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» спільно з ПрАТ «ВФ Україна» щодо проведення тестових випробувань LTE B38, НКРЗІ запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна». Це рішення буде направлено також до Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і до УДЦР. Також Комісія рекомендує ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» направити до НКРЗІ у 10-ти денний термін після початку демонстрації копію розділу робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» та копію протоколу досліджень електромагнітного поля; у місячний термін після завершення демонстрації - письмовий звіт.

Відповідно до Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, та за результатом розгляду звернення ДП ДГЗП «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» щодо продовження заявлених строків проведення заходів, запропонованих рішенням НКРЗІ від 20.07.2021 № 272, та враховуючи виконання рекомендацій цього рішення, Комісія взяла до відома, що заходи, передбачені рішенням НКРЗІ від 20.07.2021 № 272, продовжені до 31.03.2022. Дане рішення буде направлено також до Генерального штабу Збройних Сил України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та УДЦР.